E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Fatmir Mediu

Etiketim: Fatmir Mediu

Mediu: Dialog urgjent opozitë-mazhorancë me ndërmjetësim nga ndërkombëtarët

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i është rikthyer dialogut opozitë-mazhorancë, si e vetmja zgjidhje për zgjidhjen e krizës, por ndryshe nga më herët,...

Komisioni për Presidentin, Mediu: Shfaqja më e turpshme e Kuvendit

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ishte i ftuar në Ditarin e orës 13:00 nga ku komentoi mbledhjen e zhvilluar sot në Komisionin e...

Mediu: Jo pritje, të ngrihet grup negociator për reformat

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu kërkon që opozita të mos humbë kohë por të ulet me maxhorancën për të dhënë idetë e saj...

Raporti i OSBE/ODIHR, Mediu: U konfirmua se pushteti lokal është i...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka reaguar pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR-it, duke thënë se ky raport konfirmoi se më 30 qershor...

Mediu: Ne duhet të ulemi, jo me Ramën kryeministër, por me...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një intervistë për RTV Ora u shpreh se opozita nuk duhet të uletë me Edi Ramën kryeministër,...

Mediu: Jua them me siguri nuk ka ndarje të PR nga...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një intervistë ekskluzive për RTV Ora konfirmoi vazhdimin e koalicionit me PD dhe opozitën. I pyetur nga gazetari...

Fatmir Mediu uron kreun e ri të DNI-s, John Ratcliffe

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka uruar kongresmenin John Ratcliffe për emërimin e tij nga presidenti Donald Trump si drejtor i ri i...

“13 tetori”, Mediu: PR regjistrohet në zgjedhje, të gatshëm të negociojmë...

13 tetori nuk është më vetëm një reference zgjedhore e Presidentit, por ka vënë në lëvizje edhe opozitën. Republikanët, jo vetëm që njohin dekretin e...

Mediu: Gjithmonë faqebardhë miku im Ramush Haradinaj

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu reagon pas vendimit të Ramush Haradinajt për të dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit. Sipas Mediut, Haradinaj mbetet krenaria...

Mediu takon drejtues e ish-drejtues të lartë të Ushtrisë Amerikane

Kryetatri i Partisë Repulikane Fatmir Mediu ka publikuar në rrjetet sociale foto nga takimi me drejtues dhe ish drejtues të lartë të Ushtrisë amerikane. “Takim...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com