Ballina Etiketimet Fatmir Limaj

Etiketim: Fatmir Limaj

Dogana/ Limaj: Ne ju kemi hapur dritaret, mos punoni me monopole

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, iu bëri thirrje bizneseve shqiptarë që mos të punojnë me monopole, por të hapin dritaret. Në një lidhje telefonike për...

Rama: Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

Përmes një postimi në Twitter, Kryeministri Edi Rama, ka postuar foto me Fatmir Limajn, ku ka dhënë lajmin se Limaj është i sapozgjedhur Koordinator...

Fatmir Limaj: Të rinjtë nuk duan të punojnë, ka mjaft vende...

Kosova dhe Shqipëria kanë shifra të larta të papunësisë, e megjithatë politikanët e dy vendeve vijojnë të shprehen se ka punë por njerëzit nuk...

“Thaçi i ka tejkaluar kompetencat pas deklaratave për kufirin”

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj i ka cilësuar tejkalim të kompetencave deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për çështjen e kufirii. Dikur bashkëpunëtori më i afërt...

Kufijtë, delegacioni nga Kosova takim me ish-presidentin Mejdani

Ish-presidenti Rexhep Mejdani priti në një takim kryetarin e Kuvendit të Kosovës z. Kadri Veseli dhe zëvendës kryeministrat Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi. Gjatë takimit...

Kufijtë, Sali Berisha pret Kadri Veselin e Fatmir Limajn

Pas Albin Kurtit, ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot kreun e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli si dhe kreun e NISMA-s Fatmir Limaj. Ndonëse Presidenti...

Negociatat me Serbinë, Limaj: Jam i gatshëm t’ia dorëzoj opozitës

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues i ekipit negociator në dialogun me Serbinë, ka thënë...

Zv.Kryeministri i Kosovës, në një qëndrim me Presidentin Meta për taksën...

Zv.Kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj zhvilloi sot një takim me kreun e shtetit shqiptar, Ilir Meta. Në një koment në Facebokk, Limaj zbardh detaje...

Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi. Ai tha tri...

Limaj i garanton Ramush Haradinajt se do të jenë bashkë deri...

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se ai dhe partia e tij do ta mbështesin kandidatin e koalicionit PDK-AAK-Nisma, për kryeministër,...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë kusur nuk...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com