Ballina Etiketimet Fatmir Limaj

Etiketim: Fatmir Limaj

Limaj: Me Serbinë na duhet një marrëveshje që mbyll konfliktin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, thotë se krahas forcimit të brendshëm të shtetit, do të punojë për përmbylljen e bisedimeve me Serbinë nëpërmjet...

Fatmir Limaj: Nuk pranoj të bëhem kryeministër me 10% të votave

“Nëse partia ime do të kishte 10 deputetë nuk do të pranoja të bëhesha kryeministër”. Kështu deklaroi kryetari i NISMËS Socialdemokrate, Fatmir Limaj. “Nëse PDK...

Limaj: Jakup Krasniqi do ta mbrojë luftën e UÇK

Lideri i NISMA-s, Fatmir LImaj, ka thënë se edhe kësaj radhe Jakup Krasniqi do ta mbrojë luftën e UÇK’së. Ka thënë se Kosova do...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e...

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë,...

Meta takon zv/kryeministrin Fatmir Limaj: Kosova e ka merituar prej kohësh...

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zv/Kryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj, i cili ndodhet në Tiranë për të marrë pjesë mbledhjen e përbashkët...

Tarifa në “Rrugën e Kombit”, zv/kryeministri i Kosovës: Po paguajmë haraç

Në Forumin e biznesit Shqipëri-Kosovë, i cili u mbajt për disa ditë në Tiranë, u tha se pas Serbisë, Shqipëria është vendi i dytë...

Korrigjimi i kufijve, Limaj: Nuk mund të bisedohet për atë ide

Zëvendës kryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, në Abc News, ka folur për mundësinë e zhbllokimet të dialogut Kosovë – Serbi, për taksën e vendosur...

Shqipëri-Kosovë, zonë e përbashkët ekonomike në rajon

Në kuadër të krijimit të një zone ekonomike të përbashkët në rajon, Shqipëria dhe Kosova po vijojnë të punojnë për të përafruar legjislacionin mes...

Sot mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë sot takimin e dytë koordinues lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në 26 nëntor 2018....

Fatmir Limaj: Nuk heqim dorë nga drejtësia për viktimat e luftës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka kujtuar sot masakrat në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc. Në 20 vjetorin e këtyre masakrave, Limaj ka deklaruar se...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com