Ballina Etiketimet Fatmir Limaj

Etiketim: Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Nuk pranoj të bëhem kryeministër me 10% të votave

“Nëse partia ime do të kishte 10 deputetë nuk do të pranoja të bëhesha kryeministër”. Kështu deklaroi kryetari i NISMËS Socialdemokrate, Fatmir Limaj. “Nëse PDK...

Limaj: Jakup Krasniqi do ta mbrojë luftën e UÇK

Lideri i NISMA-s, Fatmir LImaj, ka thënë se edhe kësaj radhe Jakup Krasniqi do ta mbrojë luftën e UÇK’së. Ka thënë se Kosova do...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e...

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë,...

Meta takon zv/kryeministrin Fatmir Limaj: Kosova e ka merituar prej kohësh...

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zv/Kryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj, i cili ndodhet në Tiranë për të marrë pjesë mbledhjen e përbashkët...

Tarifa në “Rrugën e Kombit”, zv/kryeministri i Kosovës: Po paguajmë haraç

Në Forumin e biznesit Shqipëri-Kosovë, i cili u mbajt për disa ditë në Tiranë, u tha se pas Serbisë, Shqipëria është vendi i dytë...

Korrigjimi i kufijve, Limaj: Nuk mund të bisedohet për atë ide

Zëvendës kryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, në Abc News, ka folur për mundësinë e zhbllokimet të dialogut Kosovë – Serbi, për taksën e vendosur...

Shqipëri-Kosovë, zonë e përbashkët ekonomike në rajon

Në kuadër të krijimit të një zone ekonomike të përbashkët në rajon, Shqipëria dhe Kosova po vijojnë të punojnë për të përafruar legjislacionin mes...

Sot mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë sot takimin e dytë koordinues lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në 26 nëntor 2018....

Fatmir Limaj: Nuk heqim dorë nga drejtësia për viktimat e luftës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka kujtuar sot masakrat në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc. Në 20 vjetorin e këtyre masakrave, Limaj ka deklaruar se...

Dogana/ Limaj: Ne ju kemi hapur dritaret, mos punoni me monopole

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, iu bëri thirrje bizneseve shqiptarë që mos të punojnë me monopole, por të hapin dritaret. Në një lidhje telefonike për...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com