E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Fareed Zakaria

Etiketim: Fareed Zakaria

Ndërkohë që ne fiksohemi pas Trumpit, Kina po bën histori

Nga Fareed Zakaria Ndërkohë që lajmet dhe analizat në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë të fiksuara pas veprimeve dhe fyerjeve të përditshme të Presidentit...

Ne mendojmë se Koreja e Veriut është e çmendur. Po sikur...

Nga Fareed Zakaria Në Uashington, ekziston një mençuri konvencionale për Korenë e Veriut që përfshin të dyja palët dhe pjesën më të madhe të mendimit...

Europa, mes shpresës dhe plagës fatale

Nëse SHBA nxit shkatërrimin e institucioneve dhe idealeve në zemër të Perëndimit, atëherë Perëndimi fare mirë mund të shthuret. Por kjo nuk do të...

Gazetari i njohur në SHBA: Pse do votoj kundër Trump

Fareed Zakaria, një gazetarët më të njohur në SHBA, në një shkrim të botuar sot në Washington Post u bën thirrje qytetarë amerikan të...

Donald Trumpi, si “Drejtor Ekzekutiv” i Amerikës?

"Suksesi në biznes është i rëndësishëm, i nderuar dhe thellësisht i admirueshëm. Por ai kërkon një tërësi aftësish që janë shumë të ndryshme prej...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com