Ballina Etiketimet Familja shqiptare

Etiketim: familja shqiptare

31 % e familjeve shqiptare nuk përmbushin nevojat bazë për ushqime

Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poemës së Mjerimit’ të Migjenit, e shkruar...

Familja shqiptare në prag dëbimi, danezët i dalin në mbrojtje

Familjet shqiptare që kanë kërkuar azil ekonomik vitet e fundit në vende e Europës, shpesh janë bërë lajm edhe në media ndërkombëtare. Rasti i...

Kamionisti i dehur përplas familjen shqiptare, mjekët i presin këmbën foshnjës

-Një familje shqiptare në Itali ka pësuar një aksident të rëndë rrugor në Marostica, Itali. Mësohet se është dëmtuar rëndë vajza 14-muajshe e familjes. Ajo...

Familja shqiptare aksidentohet rrugës për në martenitet

Një familje shqiptare në Itali ka pësuar aksident rrugës për në martenitet. Mësohet se Dorisa Hyka dhe bashkëshorti i saj Aldo Troklini ishin nisur...

Rrezikuan dëbimin, sot familja shqiptare shembull e integrimit

Ai dëshiron që në të ardhmen të bëhet një inxhinier i suksesshëm. I riu ka qenë gjithmonë një nxënës i shkëlqyer Samuel Lekaj luftoi që...

Babai me tumor në tru, historia e dhimbshme e familjes shqiptare...

Proteste masive dhe 28 mije firma te mbledhura per te kundershtuar debimin e familjes shqiptare nga Gjermania. Grupi breakdance i “Knochenbrecher Crew” nga Reinickendorfi,...

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

Tragjike/ Aksidentohet rëndë familja shqiptare në Kanada, vdesin babë e bir

Një familje shqiptare në Kanada është aksidentuar në mënyrë tragjike, ku babë e bir humbën jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur gruaja dhe vajza. Ngjarja...

Xhiro e madhe droge, arrestohet familja shqiptare dhe dhëndri rumun

Një shqiptare 40-vjeçare, djali i saj 23 vjeçar dhe dhëndri 28-vjeçar janë arrestuar nga policia e Lucas në Itali për shitje droge, mes klientëve...

Francë/ Familja shqiptare pranë dëbimit, djali i tyre bën diçka të...

Të shumta janë familjet shqiptare të cilat kanë shkuar në Francë për të kërkuar azil dhe  për një jetë më të mirë. Por, shpesh...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...