E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Falsifikim dokumentesh

Etiketim: falsifikim dokumentesh

Falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre. Procedohet regjistruesi i Aluiznit dhe një...

Dy banorë të Elbasanit janë proceduar në gjendje të lirë nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Elbasanit. Procedimi...

Shqiptari “bëhet” grek, si u zbulua në aeroportin e Spanjës

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar në aeroportin ‘Lanzarote’ në Spanjë, ndërsa po tentonte të shkonte në Irlandë duke përdorur identitet të rremë. Mediat spanjolle raportojnë...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...