E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

Gjobë rekord për Facebook-un

Komisioni i Tregtisë Federale, agjencia për mbrojtjen e konsumatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka miratuar një gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh...

Amazon, Apple, Facebook dhe Google përballen me një taksë të re...

Senati i Francës dha miratimin përfundimtar për një taksë për kompanitë e mëdha të teknologjisë me të ardhura prej më shumë se 750 milion...

Doni ta dini pse ra Facebook dhe Instagram? Duhet ta lexoni...

Facebook dhe Instagram janë kthyer në internet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe në Evropë pas një ndërprerjeje që zgjati më shumë se...

Kaos me rrjetet sociale, pas Facebook bie edhe Instagram e Whatsapp

Rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Whatsapp, papritur kanë ndalur së funksionuari. Kjo ka sjellë reagimin e një sërë përdoruesve, të cilët kanë ngritur shqetësimet, përse këto...

Facebook dhe Google janë arsyeja pse Evropës po i “rrjedh truri”!

Javën e kaluar, Financial Times raportoi se një grup shkencëtarësh të njohur britanikë të informatikës kuantike kishin lëvizur në Silicon Valley për të krijuar...

Facebook mundëson aplikimin për vende punë nëpërmjet rrjetit social

Gjetja e një aplikanti të kualifikuar për një punë mund të jetë e vështirë dhe kërkon kohë. Në fakt, edhe me bollëkun e opsioneve në...

Carney paralajmëron Facebook: Libra do të mbikëqyret në avancë, ndryshe nga...

Guvernatori i Bankës së Anglisë, Mark Carney, paralajmëroi Facebook se kriptovaluta e vetë Libra, nuk pritet të përfitojë nga mungesa e rregullimit, siç ka...

Facebook në krizë, nuk përdoret më. Ja cilat janë arsyet…

Përdorimi i Facebook ka rënë gjatë vitit të kaluar. Megjithëse numri i përdoruesve është rritur, volumi i ‘like’ dhe ‘share’ ka pësuar rënie. Që nga...

Bie numri i përdoruesve të “Facebook” pas problemeve me sigurinë e...

Përdorimi i Facebook ka rënë gjatë vitit të kaluar. Megjithëse numri i përdoruesve është rritur, volumi i "like" dhe "share" ka pësuar rënie. Që nga...

VIDEO/ Tërhiqet nga gara kandidati për bashkinë e Mirditës

Një tjetër tërheqje nga gara për zgjedhjet ka ardhur sot. Bëhet fjalë për kandidatin e pavarur për Bashkinë e Mirditës. Me një video në faqen e...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kiço Londo: Arti sipëror nuk ngjyroset!

Nga Kiço Londo - Të shtunën në mbrëmje kishim vendosur të organizonim Festën e mbylljes së stinës teatrore...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...