E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

Pas Francës edhe Gjermania i thotë “JO” monedhës virtuale të Facebook

Qeveria Gjermane është kundër dhënies së aprovimit rregullator për monedhën virtuale Libra të Facebook në Bashkimin Europian, raportoi revista Der Spiegel. “Mbizotërimi i monedhës virtuale...

Facebook bllokon faqen e Netanjahut për shkak të gjuhës së urrejtjes

Facebook-u njoftoi se ka pezulluar faqen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu për shkak të shkeljes të politikës së kompanisë që lidhet me përdorimin e...

Mbyllen profilet zyrtare të së djathtës ekstreme italiane

Rrjete sociale Facebook e Instagram kanë mbyllur të gjitha profilet zyrtare në nivel kombëtar e lokal të forcave politike të ekstremit të djathtë italian...

Facebook sjell shërbimin e ri, tashmë mund të gjeni “zyrtarisht” nuse...

Facebook ka lëshuar zyrtarisht shërbimet për njohje të reja mes përdoruesve të aplikacionit. Rrjeti social njoftoi për shërbimet e reja në një postim blogg-u,...

Skandal me Facebook, publikohen 400 milionë numra telefoni

Facebook është përfshirë në një skandal tjetër në lidhje me të dhënat privatë të përdoruesve të tij. Këtë radhë kompania ka pësuar ‘rrjedhje’  të...

Facebook sjell njohjen e fytyrës për të gjithë përdoruesit, duke ndërprerë...

Facebook po zhvillon teknologjinë e saj të njohjes së fytyrës për të gjithë përdoruesit, tha kompania e mediave sociale, pasi ndërpreu një tipar të...

Facebook mund të bëhet me pagesë

Facebook mund të thyejë premtimin se platforma do të jetë gjithmonë falas. Kohët e fundit, gjiganti social ka ndryshuar sloganin në faqen kryesore. Nga një...

Facebook pagoi kompani për të transkriptuar mesazhet audio

Përgjoi jetën e përdoruesve. Facebook na dëgjon dhe merr gjithmonë shënime. Gjigandi teknologjik ka paguar qindra kontraktues të jashtëm për të transkriptuar materialet audio...

FB: Japim miliona dollarë për të drejtën e publikimit të lajmeve

Facebook do të ofrojë miliona dollarë për të marrë të drejtën e publikimit, në një seksion të ri të platformës së tij, kushtuar lajmeve...

Skandali i Facebook ndjek Instagram, vidhen të dhënat e përdoruesve

Rrjeti më i madh për postimin e fotografive, është përfshirë në një skandal. Instagram ka patur probleme me kompaninë partnere në marketing, Hyp3r. Instagrami i...

EDITORIAL

Meta: Zgjidhja nuk është tërheqja dhe justifikimet foshnjore, por përballja me të keqen dhe ligësinë! O SOT O KURRË!

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një reagim të fortë në facebook me rastin e ditës ndërkombëtare...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com