Ballina Etiketimet Euroskepticizmi

Etiketim: Euroskepticizmi

Shumë qytetarë europianë nuk u besojnë institucioneve të BE-së

Ka shumë qytetarë evropianë që nuk u besojnë institucioneve të BE-së por numri i euroskeptikëve po zvogëlohet. Kjo është ajo që del nga sondazhi...

BE-ja ”vdes”? Harta zbulon frikën se shtetet e Europës…

BE-ja po përjeton momentet më sfiduese, i rrethuar nga euroskepticizmi dhe nga presionet e shteteve që kërkojnë daljen nga blloku ose pavarësinë si Katalonja....

Gjosha në Forumin e Vjenës, në fokus Euroskepticizmi dhe kriza e...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori sot pjesë në Forumin “E ardhmja e Europës, perspektivat e reja”, aktivitet i mbajtur në Vjenë. Në forumin...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com