E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Europë

Etiketim: europë

“E gjithë popullësia e Afrikës dëshiron të zhvendoset në Europë”

Punësimi dhe varfëria mbetet një nga shtysat kryesore që nxit emigrantët nga vendet afrikane të lundrojnë apo udhëtojnë ilegalisht drejt Europës. Por një raport...

Juventus është “kanibal”, asnjë në Europë nuk ka ritmin e ekipit...

Fillimi i mirë është gjysma e punës. Juventus e ka nisur mjaft mirë këtë sezon, duke qenë një nga ekipet e mëdha në Europë...

BE: Rezolutë për strategji më të ashpër kundër influencës ruse në...

Parlamenti i BE miratoi një rezolutë, ku e quan Rusinë burim kryesor të dizinformimit në Europë. Prandaj, kërkohet një strategji më e ashpër për...

Mercedesi më i vjetër në Europë, gjendet në qytetin shqiptar

Kudo në botë, automjetet antike (që kanë mbi 30 vite që janë prodhuar) vlerësohen dhe çmohen së tepërmi nga të apasionuarit pas makinave të...

Si po shuhet forca punëtore në Europë, kërkohen gjithnjë e më...

Vendet e Lindjes dhe Ballkani Perëndimor dhe sidomos Shqipëria do të përballen me tkurrje të forcës së punës edhe më shumë se Europa Perëndimore...

Shqiptarët rekord në Europë, sa duhet të punojnë për 1 “iPhone...

Vit pas viti telefonët po bëhen gjithnjë e më të sofistikuar dhe janë shndërruar vërtet në një mjet të domosdoshëm pune dhe jo thjesht...

Del raporti për cilësinë e plazheve në Evropë, Shqipëria renditet në...

Teksa sezoni turistik po shkon drejt fundit është bërë publik një raport për cilësinë e ujërave ku mund të lahesh, të tilla si dete,...

Mediat italiane japin alarmin: Organizatat shqiptare ndër më të rrezikshmet në...

Në më pak se 48 orë, Guardia di finanza ka sekustrua 12.5 kg "miell të bardhë", ndërsa ka kapur edhe tre korrierë shqiptarë. Të dy...

Shqipëria, vendi me numrin më të lartë të vrasjeve në Europë

Shqipëria raportohet të ketë numrin me të lartë të vrasjeve në Europë, me përjashtim të vendeve të ish-Bashkimit Sovjetik. Këto janë të dhënat për periudhën...

Shqipëria, shteti me pabarazinë sociale me të lartë në Europë

Sipas raportit të fundit të Eurostat, Shqipëria renditet me pabarazinë sociale më të lartë në Europë. Pas viteve ’9, polarizimi i shoqërisë është rritur me...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com