Ballina Etiketimet Europa

Etiketim: europa

Analiza e Bloomberg: Europa duhet të ketë një qasje tjetër ndaj...

Pasi thuhet se janë pajtuar për një listë të kandidatëve për të zëvendësuar Christine Lagarde si drejtore administruese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, qeveritë evropiane...

U eliminuan nga Europa, Prishtina merr vendimin final për Mirel Josën

Kur u duk se e ardhmja e trajnerit, Mirel Josa po merrte një rrugë të ndryshme me atë të Prishtinës, ka ardhur edhe zyrtarizimi. Tekniku...

“Europa është një grua”

Me zgjedhjen e eurodeputetit italian David Sassoli në krye të Parlamentit Europian, plotësohen postet kyçe të BE-së për pesë vitet e ardhshme. Vlen të...

Moti i keq, Europa në gjendje emergjence

Stuhitë e rënda kanë shkaktuar përmbytje dhe shkatërrime të konsiderueshme në shumë pjesë të Europës. Në Francën lindore, në jug të qytetit të Lyon-it,...

Zgjedhjet europiane, Noto: Europa, temë sekondare në fushatën zgjedhore europiane në...

Teksa ka nisur votimi për zgjedhjet europiane, IPR Marketing (Instituti Studimor i Sondazheve dhe Studimeve Social-Ekonomiko-Politike) që prej disa vitesh ka një bashkwpunim të...

Të panjohurat e Kategorisë Superiore, Europa dhe mbijetesa bëjnë lëmsh 8...

Kategoria Superiore ka mësuar vetëm dy enigmat e para të këtij sezoni futbollistik. Me Partizanin që është shpallur kampion tre javë përpara fundit, skuadra...

Kim Mehmeti: Europa do “zhgënjehet” me Ramën e Thaçin si me...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur, Kim Mehmeti, gjatë një interviste mëngjesin e sotëm në emisionin “Wake Up” ka komentuar mes të tjerave, edhe rezultatet...

Europa rrezikohet nga thatësira

Ekspertët e motit paralajmërojnë për thatësira në Evropë gjatë verës, ndërsa zjarrfikësit janë përballur me zjarre në pyje të enjten, ndërsa fermerët shqetësohen për...

Investimi 16 miliard euro për ekonominë e Hapësirës! Europa synon të...

Parlamenti Europian gjatë takimit të fundit ka aprovuar me shumicë votash, ligjin për ri financimin dhe mbi të gjitha për të analizuar dhe një...

Europa nis marrjen e masave për t’u mbrojtur nga Kina

Bashkimi Evropian është duke tentuar të krijojë një strategji të mbrojtjes ndaj Kinës dhe ka rritur volumin e punëve sa i përket diplomacisë, ashtu...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com