Ballina Etiketimet Euronews

Etiketim: Euronews

Euronews: Kush do t’i fitojë zgjedhjet në Kosovë?!

Rrjeti televiziv evropian i lajmeve, Euronews, i ka kushtuar sot vëmendje zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit në Kosovë. Euronews raporton se “anketat e opinionit aktualisht sugjerojnë...

Gazetari i “Euronews” tallet me Ramën: Po celebron kushtet që i...

Jack Parrock, korrespondent i Euronews në Bruksel ka bërë një ironi therëse për celebrimin e kryeministrit Edi Rama të 9 kushteve që Bundestagu i...

Kështu bëhet në Euronews (FOTO)

Mos u çudisni nëse do të ndesheni nëpër rrugët e Tiranës me grupe të rinjsh, që ju xhirojnë apo edhe ju intervistojnë, pa ju...

“Euronews” kronikë për Teatrin Kombëtar: Beteja e artistëve

Media prestigjioze eurpiane "Euronews" i ka kushtuar një artikull të veçantë çështjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë dhe debatit që ka ndezur politikën shqiptare,...

Euronews: Shuhen ëndrrat që Shqipëria të hyjë në Bashkimin Europian

Rrjeti i njohur televiziv, EuroNews, raporton se po shuhen mundësitë që Shqipërisë t’i jepet drita jeshile për të nisur negociatat me Bashkimin Europian në...

“Euronews” shkruan për Shqipërinë: Opozita i rikthehet rrugës

Rrjeti më i madh televiziv në Europë, “Euronews” ka shkruar për situatën politike në Shqipëri. Media e rëndësishme europiane nënvizon se mbështetësit e opozitës...

Euronews: Pjesëmarrje e ulët në votime, bojkotuesit nuk kursyen ironitë me...

Votimet u mbyllën të dielën në Shqipëri pas një dite të qetë për zgjedhjet për kryebashkiakët, ndërsa partitë opozitare nuk morën pjesë. Asnjë incident i...

“Euronews”: Shqipëria në prag të kolapsit institucional

Situata politike, përgjimet dhe protesta e opozitës kanë qenë objekt raportimi edhe për mediat e huaja. Kështu “Euronews” me një artikull të gjatë thekson...

Euronews: Policia dhe qytetarët përleshen në Shqipëri

Përplasjet mes policisë, qytetarëve dhe simpatizantëve të opozitës janë pasqyruar edhe në media të rëndësishme të huaja. Media e njohur europiane “Euronews” shkruan se...

Euronews: Ballkani Perëndimor, një test për “oreksin” e zgjerimit të BE-së

Ballkani Perëndimor ndodhet në një udhëkryq. BE-ja dëshiron që këto vende të kthehen drejt Brukselit. Për herë të dytë, Komisioni Europian ka rekomanduar hapjen e...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com