E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Euro

Etiketim: euro

Euro vijon të forcohet në tregun vendas, kap nivelin më të...

Edhe gjatë ditës së sotme, monedha e përbashkët europiane ka fituar pikë ndaj Lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, 1 euro...

Zhvlerësimi i euro-s, BSH: Normë e sezonit të verës

Vala e re e zhvlerësimit të euros ndaj lekut ka hapur sërish debatet në publik për shkaqet e këtij fenomeni. Opozita dhe disa ekspertë...

Zhvlerësimi i euros, BSH: Ndërhyrja e panevojshme

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e përbashkët europiane ka zbritur në kuotën e 121,1 lekëve, duke humbur rreth 4 lekë që...

Euro, rënia më e madhe nga 2008

Prej vitit 2008, në tregun e këmbimit valutor shqiptar nuk është hasur një situatë e tillë me monedhën europiane, Euro-n. Banka e Shqipërisë ka publikuar...

Euro i rikthet rënies

Monedha europiane i është rikthyer sërish trendit rënës. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, valuta ka zbritur të premten në nivelin e 121.9...

Tregu valutor, euro dhe paundi e mbyllin javën në rënie

Kjo javë është mbyllur negativisht për monedhën e Eurozonës e cila ka zbritur në nivelin e 121.9 lekëve. Dollari Amerikan nuk ka pësuar luhatje të...

Euro në nivelin më të ulët të 11 viteve

Nuk ka të ndalur rënia e euros. Monedha evropiane ka zbritur në nivelin e 121.6 lekëve, vlera më e ulët në 11 vitet e...

Euro nuk ndal rënien, ja sa zbriti sot. Niveli më i...

Monedha e përbashkët nuk po ndal rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 122.4...

Kursi i këmbimit valutor/ Lajme të mira për Dollarin, por jo...

Vazhdon me luhatje të mëdha kursi i këmbimit valutor në vend. Sipas Bankës së Shqipërisë, Dollari ka fituar pikë, ndërsa Euro ka humbur. Një rënie të...

Euro i rikthehet rënies, bie në 123,09 lekë

Monedha europiane është rikthyer në trendin rënës përgjatë kësaj jave, teksa ka humbur rreth 0.3 pikë ndaj lekut. Sipas Bankës së Shqipërisë, një euro këmbehet...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com