E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet EURALIUS

Etiketim: EURALIUS

“Gafat” e EURALIUS, të gjitha në favor të Edi Ramës

Nga Boldnews.al Presidenti Ilir Meta lëshoi javën e kaluar një seri kritikash të forta për misionin e Bashkimit Europian, EURALIUS V, i cili, në kuadër...

“Gafat” e EURALIUS-it, të gjitha në favor të Edi Ramës….

Presidenti Ilir Meta lëshoi javën e kaluar një seri kritikash të forta për misionin e Bashkimit Europian, EURALIUS V, i cili, në kuadër të...

Meta i kritikon, eurokratët e sulmojnë me gënjeshtra dhe dogma

Nga Vincent Van Gerven Oei Të enjten mbasdite, Delegacioni i BE-së në Tiranë sulmoi në mënyrë të paprecedentë Presidentin e Shqipërisë. Më herët gjatë ditës, Presidenti Meta shprehu shqetësimet...

Të fortët në burgje do të izolohen, propozimi i EURALIUS

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në parim ligjin që kufizon deri në limit të drejtat e të dënuarve dhe të paraburgosurve që akuzohen për...

Euralius: Legjislacioni shqiptar i pronës shkel të drejtat e njeriut

Në qershor të vitit 2014, gjyqtari shqiptar në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg, Ledi Bianku mori një ofertë të ‘papërshtatshme’...

Gjykata në kolaps, KLD kërkon mendim nga EURALIUS

Vonesa në krijimin e institucioneve te reja të drejtësisë ka futur në kolaps edhe drejtimin e gjykatave. 12 kryetarë të institucioneve të vendosjes së drejtësisë...

Reforma në Drejtësi, EURALIUS: Tejkalohen afatet e vendosura në Kushtetutë

''Ka vonesa në zbatimin e Reformës në Drejtësi'', nënvizohet në raportin e fundit të Misionit të Bashkimit Europian në Tiranë, EURALIUS. Raporti thekson se gjatë reformës,...

Raporti për drejtësinë/ EURALIUS: Ka vonesa, çdo institucion i ri varet...

Misioni i Bashkimit Europian në Tiranë, EURALIUS, publikoi një raport mbi projektin “Konsolidimi i sistemit të drejtësisë në Shqipëri”, që përfshin periudhën nga vera...

Reforma në drejtësi, Euralius merr në dorë implementimin e ligjeve

Misioni Europian i asistencës ligjore Euralius do të sjellë në Tiranë ekipin e ri të ekspertëve që do të punojnë ngushtë me implementimin e...

EURALIUS, manual për drejtësinë

Misioni i Bashkimit Europian për drejtësinë, EURALIUS, ka shpërndarë një manual ku i rekomandon politikës miratimin e ndryshimeve ligjore që do të bënin efektiv...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com