Ballina Etiketimet EU

Etiketim: EU

BE Supershtet, Brukseli ”detyron” çdo shtet të përdor euro-n deri në...

Zyrtarët e BRUKSEL-it duan që çdo vend i Bashkimit Europian të përdorë euron dhe planet e tyre janë që deri në vitin 2025, 28...

E duan njerëzit BE-në? Sondazhi zbulon se.. (një lajm jo i...

Apatia dhe armiqësia e Europës për projektin e BE-së mund të hidhet sot brutalisht nga një hartë e cila vendos këmbanat e alarmit për...

Tjetër ushtri e BE-së? Mogherini: Brukseli ka guxim politik por duhet…

Bashkimi Europian është në një pozitë unike për të siguruar sigurinë globale, ku prej kohësh vendet europiane, kanë vënë në tryezën e bisedimeve krijimin...

“Shuhen shpresat”? Shefat e eurozonës kundërshtojnë thirrjet e Macron për…

Udhëheqësit kryesorë të eurozonës i kanë thënë Presidentit të ri Francez, Emmanuel Macron, se Franca nuk do të marrë trajtim të posaçëm. Kjo deklaratë...

“Pse nuk e keni lënë BE?” Lufta civile shpërthen në partinë…

Lufta civile ka shpërthyer në grupin e Partisë Popullore Europiane (EPP) në Strasburg, kjo pas deputetët hungarez kaluan një ligj duke vendosur kufizime të...

NATO dhe BE-ja: “Lufta” e egër mes Turqisë dhe Europës po...

Grindja politike mes Turqisë dhe Europës e cila po përshkallëzohet, ka bërë që NATO dhe BE-ja, të jenë të shqetësuara dhe kjo u vërejt...

A do rikthehet lëvizja me viza në Europë? Shpëtimi i BE-së,...

Europa prej kohësh po vuan nga ndryshimet rrënjësore, që shtetet pjesë e BE-së, kanë ndërmarrë. Vitin e kaluar ishte Brexit, që vendosi për daljen...

Në mbarë Europën paralajmërimi i LARGIMIT: Çfarë pritet të ndodh?

Vendet e Bashkimit Europian po përballen me një recesion të stërmadh, i cili sjell frikë tek monedha euro. Sipas ekspertëve kjo situatë mund të prodhojë  shkatërrimin...

Europa në rrezik, duhet një ushtri e BE-së nën drejtimin e...

Një ekspert i sigurisë ka përkrahur idenë e një "shtyllë europiane të mbrojtjes për NATO-n, duke i bërë jehonë thirrjes për një ushtri të...

Fundi i BE-së? Fitorja e Le Pen në Francë, kërcënim për...

Marine Le Pen do të shkatërrojë Bashkimin Europian nëse ajo vjen në pushtet në Francë, sipas ekonomistëve politik. Le Pen mund ti japë një...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com