Ballina Etiketimet EU

Etiketim: EU

Ndarja e kufijve? Gjosha: Gjermania se lejon, Rama po rrezikon negociatat...

Flet për "Koha Jonë" Ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha: S’ka rezultate për 5 sfidat, Rama vë në rrezik negociatat me BE-në Intervistoi:...

Konservatorët sfidojnë kryeministren May për lidershipin

Kryeministrja britanike, Theresa May do të përballet gjatë kësaj të mërkure me një mocion mosbesimi brenda Partisë Konservatore, me deputetët konservatorë që do të...

Marrëdhënia e re me Britaninë, vë në punë vendet e BE-së

Vendet e Bashkimit Evropian u takuan për të formuluar një tekst që do të shoqërojë draftin e marrëveshjes Brexit, ndërsa thanë se donin një...

Brexit: Çfarë pritet të ndodhë?

BE dhe Britania e Madhe flasin për një kthesë në bisedimet për Brexit-in. Por kjo nuk do të thotë asgjë. Cilët janë skenarët e...

Ura që afron Kinën me Europën

Korporata e Rrugëve dhe Urave e Kinës, një kompani shtetërore, ka nisur ndërtimin e një ure, që është financuar në pjesë të madhe nga...

27 vite në pritje. Sot vendoset fati i Shqipërinë, dhe vendimi...

Kemi 27 viteve që e presim që jemi si Europa, dhe sot do të mësohet se si do jetë fati i negociatave për anëtarësimin...

”S’ka çelje negociatash”, media maqedonase zbulon dokumentin

Në 16 qershor, Këshilli Europian do të vendosë për çelje ose jo të negociatave me Shqipërinë. Nëse qeveria thotë se do të marrë dritën...

”Mos na e ktheni shpinën Europë”

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani, aty ku pritet të marrë ''bekimin'' nga kancelarja Merkel për çeljen e plotë të negociatave të anëtarësimit. Ndaj...

”BE e dënuar të dështojë”, nëse nuk krijohet ushtria…

Koordinatori i Brexit në Parlamentin Europian, Guy Verhofstadt, ka risjellë diskutimet për krijimin e ushtrisë nën diktatin e Bashkimit Europian. Në Parlamentin Europian në Strasburg,...

Frika e Bregut: Jo kthim prapa me drejtësinë, 2 kapitujt që…

Në emër të Komisionit Europian, shefja e Politikës së Jashtme së BE-së, Federica Mogherini i rekomandoi Këshillit hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke vlerësuar progresin...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com