E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet EU

Etiketim: EU

Spaho për ”KJ”: Rama presion Europës, rezultat negativ me negociatat

Nga: Redjon Shtylla Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e...

”Bloomberg” për negociatat: Franca kërkon shtyrje për Shqipërinë

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga vendimmarrja në Këshillin e Ministrave të BE-së për çeljen ose jo të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...

Ristani: 3 pikat e opozitës për të rrëzuar Ramën. E para...

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani: Rama tallet me shqiptarët, duke gjetur fajet apo armiqtë te qeveri të caktuara europiane, ngjan me propagandën...

”Reuters”: Për Tiranën s’ka datë negociatash, e pengon krimi dhe korrupsioni

Shqipëria e ka të vështirë rrugën për të marrë një ''PO'' totale nga vendet e Bashkimit Europian, në lidhje me çeljen e negociatave të...

Boçi: Rama po ecën me çmenduri drejt kaosit politik, ja synimi...

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi për "Koha Jonë": Presidenti Ilir Meta nuk e ka shkelur kushtetutën e vendit. Rama shporret me përballje protestash të...

Tanja Fajon: Zgjedhjet do të qetësonin situatën në Shqipëri

Thellimi i krizës politike në Shqipëri, tregon një situatë se gjërat në Shqipëria nuk po ecin ashtu siç të duhet. Ky është mendimi i...

Italia e Britania, binjakët e tmerrshëm të Europës

Për shumicën e kohës, që nga viti 1945, politika dhe qeveritë e Britanisë dhe Italisë janë dukur si dy pole të kundërta. Të dyja...

Shumë qytetarë europianë nuk u besojnë institucioneve të BE-së

Ka shumë qytetarë evropianë që nuk u besojnë institucioneve të BE-së por numri i euroskeptikëve po zvogëlohet. Kjo është ajo që del nga sondazhi...

Euronews: Shqipërisë i zbehet ëndërra për të hyrë në BE

Qeveria thotë se çdo ditë e më shumë jepi pranë pranimit të çeljes së marrëveshjes për anëtarësimit në Bashkimin Europian por mediet e huaja...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...