E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet EU

Etiketim: EU

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo...

Negociatat në tetor? Mediu për ”KJ”: Rama instaloi Republikë bananesh

Nga: Redjon Shtylla Komisioneri për Zgjerimin Europian, Johannes Hahn, tha në një konferencë për shtyp se Këshilli i Komisionit Europian, vendosi që për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Islami: Rama provokon opozitën, fundin e ka si homologët autoritarë. Në...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Kastriot Islami:  Rama me opozitën fasadë po vret pluralizmin, në Berlin mori shuplakë Intervistoi: Redjon Shtylla "Takimi i Berlinit,...

Gjosha për ”KJ”: Traktat paqeje Kosovë-Serbi, Integrimi dhe vendet skeptike

Nga: Redjon Shtylla Sot Ballkani Perëndimor ka zbarkuar në Berlin, ku liderët e rajonit po priten nga kancelarja gjermane Merkel dhe Presidenti francez, Macron. Shqipëria...

Franca nuk dëshiron zgjerimin e BE-së me vendet e Ballkanit

Të hënën e ardhshme, më 29 prill, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin në Berlin krerët e qeverive...

Besim dhe skepticizëm për hapjen e negociatave

Besimi se Këshilli Europian do të hapë negociatat e anëtarësimit në BE me Shqipërinë shoqërohet me skepticizëm dhe pasiguri nga analistë e studiues në...

Caka: Presioni i qytetarëve, laku që do të mbysë qeverinë mafioze,...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e LSI-së, Silva Caka: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë një realitet, shumë shpejt i pritshëm, të cilit nuk do...

“Opozita e re”? Mehmetaj: Janë kukulla të Ramës. Ambasada e SHBA...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Kushti më i rëndësishëm është garantimi i votës së lirë, kjo është e vetmja siguri...

Grida Duma: Radha e qumështit dhe kandidatët që morën mandatet

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e PD-së, Grida Duma: Opozita po e tërheq zvarrë të gjithë axhendën dhe ekzistencën e Ramës Intervistoi: Redjon Shtylla Një foto...

Protesta, Kërpaçi: Të rinjtë si tremben dhunës, edhe nga PS kërkojnë...

Intervistë për "Koha Jonë", kryetarja e LRI-së: Opinioni publik, ai ndërkombëtar, figura brenda PS, e çdo qytetar i thjeshtë që është nën presionin e...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...