E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Etilda gjonaj

Etiketim: etilda gjonaj

Ministrja Rama: Përgjimet janë të dëmshme për qytetarët

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në një intervistë për “Ora News” deklaroi se publikimi i përgjimeve të dosjes së Dibrës dhe të Durrësit, ka...

Ministrat Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel, çfarë u tha për negociatat

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u...

Ministrat Gjonaj dhe Lleshaj takime me deputetë dhe përfaqësues të Bundestagut...

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Berlin, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilluan takime me deputetët...

Gjonaj për ”Die Welt”: Reforma në Drejtësi është unike në Ballkan

Reforma në drejtësi e Shqipërisë është një nga hapat më të mëdhenj që vendi po ndërmerr për të modernizuar dhe për të bërë transparente...

Gjonaj e Lleshaj në Berlin, kërkojnë mbështetje për Integrimin

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, mbajtën takime në Berlin me përfaqësues të Kancelarisë, Ministrisë së Brendshme dhe Bundestagut,...

Monitorimi i integritetit gjyqësor, Gjonaj: Kthimi i sistemit të drejtësisë në...

Ministrja Drejtësisë, Etilda Gjonaj mori pjesë aktivitetin e organizuar nga ISP së bashku me Ambasadorin Soreca, Kryetaren e KLGJ dhe Kryetarin e KLPL. Ky takim...

Izolimi i kokave të krimit, Gjonaj jep porositë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka thirrur sot në një mbledhje të gjithë punonjësit e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje. Në mbledhjen...

E votuan vetë por Arta Marku zhgënjen Qeverinë

Puna e Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Markut nuk i ka lënë shumë mbresa ministres së Drejtësisë. Etilda Gjonaj ditë më parë foli me statistika...

Gjonaj i dorëzon Arta Markut rekomandimet e qeverisë

Korrupsioni do të jetë kryefjala e punës së prokurorisë për vitin 2019. Në rekomandimet që Këshilli i Ministrave i ka dorëzuar Prokurorisë së Përgjithshme,...

Gjonaj në Paris por nuk flitet për negociatat

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ndodhet për një vizitë zyrtare në Francë, ndërsa ka zhvilluar një takim me homologen e saj Nicole Belloubet. Gjonaj njohu...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën!

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...