E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Ervis Iljazaj

Etiketim: Ervis Iljazaj

Kushtetuta e 2008-s, arsyeja se përse nuk i zgjidhim dot krizat

Ervis Iljazaj Politika shqiptare duket sikur kalon kriza kronike si ajo aktuale, të cilat vështirësish marrin zgjidhje brenda rendit kushtetues, por kërkojnë gjithmonë marrëveshje politike,...

“Reforma zgjedhore e vërtetë pret opozitën e vërtetë”

Nga Ervis Iljazaj Sot në Parlamentin e Shqipërisë u miratua shtyrja e afatit të reformës zgjedhore edhe me një muaj tjetër përtej datës që ishte...

Endri Fuga për gazetarët: Squlleni para Berishës, ndaj Ramës jeni pa...

Drejtori i Komunikimit në Kryeministrit, Endri Fuga ka reaguar sot për intervistën e dhënë nga Sali Berisha në Top Channel. Në një mesazh të...

Qeveria e re italiane me taksa të ulëta dhe minimum jetik,...

Nga Ervis Iljazaj Mbas shumë diskutimeve dhe përpjekjeve, Italia arriti më në fund të formojë një qeveri të përbashkët midis Lëvizjes Pesë Yje dhe Legës...

Iljazaj: ”Hi syve” Europës me arrestimet e zyrtarëve të opozitës

Ervis Iljazaj, nga botimet "Mapo", i ftuar në "Tonight Ilva Tare" thotë se deri më tani po arrestohen vetëm zyrtarët e krahut të partive...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...