E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Ervis Iljazaj

Etiketim: Ervis Iljazaj

Absurdi i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit

Nga: Ervis Iljazaj Iniciativa e shkarkimit të Presidentit të Republikës në të gjitha vendet demokratike, qofshin ato republika parlamentare apo presidenciale, konsiderohet një akt i...

Iljazaj: Zgjedhjet e 30 qershorit do të ripërsëriten

Drejtori i gazetës "Liberale" Ervis Iljazaj ka bindjen se zgjedhjet e 30 qershorit do të ripërsëriten. Në studion e lajmeve në RTV Ora, Iljazaj...

Ervis Iljazaj: Lulzim Basha me forcë në prokurori, blerësit e votave...

Nga Ervis Iljazaj Prokuroria shqiptare ka urdhëruar shoqërimin me forcë të kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, nëse nuk paraqitet me vullnetin e tij për çështjen...

Presidenti, për një ditë të keqe i duhet Republikës!

Nga Ervis Iljazaj - Presidenti, në pjesën më të madhe të republikave parlamentare, nuk ka as një pushtet nga tri pushtetet që përcaktohen në Kushtetutë,...

Iljazaj: Presidenti duhet për një ditë të keqe

Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet 30 qershorit u diskutuan në studion e lajmeve në RTV Ora. Gazetari Ervis Iljazaj, tha...

Zhdekretimi i 30 qershorit, vendimi i duhur “ekstrakushtetues”

Ervis Iljazaj Do të dilte një forcë institucionale, faktor ose aktor, vendas ose ndërkombëtar, që më së paku do të mundohej të ndalte absurditetin e...

Iljazaj: Rama duhet të stopojë blerjen e votës

Drejtori i gazetës "Liberale", Ervis Iljazaj i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV Ora u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të stopojë...

Çfarë tregoi protesta e opozitës?

Nga Ervis Iljazaj Protesta e së shtunës e opozitës së bashkuar ngjalli çudi të madhe për nga mënyra se si u zhvillua, tërësisht paqësore, duke...

A ka të drejtë Presidenti për deformimin e Reformës në Drejtësi?

Ervis Iljazaj Presidenti Ilir Meta ka pasur një qëndrim të gjerë për sa i përket situatës politike dhe institucionale ku gjendet vendi. Në thelb, i...

Një qeveri me taksa të larta, të shumta dhe kontradiktore

Ervis Iljazaj Pas Rrugës së Kombit, Ministria e Transportit ka bërë me dije se autostrada Tiranë-Durrës, që është rruga më e rrahur dhe ku jetojnë...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...