E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Ervin Bushati

Etiketim: Ervin Bushati

“Shqipëria është pike kyçe stabiliteti ne rajon”

Në kuadrin e vizitës zyrtare në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës,në Strasburg,deputeti i mazhorancës, njëherësh edhe Kryetari i delegacionit shqiptar në PACE,  Ervin...

Deputeti i PS kundër Ramës: FMN ka të drejtë për koncesionet

I ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, deputeti i PS, Ervin Bushati është shprehur se shqetësimet që FMN-ja ka shprehur në lidhje me...

PS, Bushati: Marrëveshja me Greqinë duhet të ketë besimin e të...

Pas dhënies së plotfuqishmërisë nga ana e Presidentit, deputeti i PS, Ervin Bushati tha se marrëveshja me Greqinë duhet të ketë besimin e të...

Bushati thirrje Prokurorisë: Hidhni dritë mbi “sallatën ruse” të gatuar nga...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ka bërë thirrje kreut të PD Lulzim Basha që të japë sqarime për gjysmë milion dollarët e...

Shehu-Bushatit: Gënjeve për takimin në Bruksel, manipulim fëminor socialist

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka përgënjeshtruar deputetin socialist Ervin Bushati, i cili pak më herët postoi në rrjetin social Facebook, temat që...

Bushati: Gjyqësori garanton nëse do të vjedhë Ervin Bushati dhe Ervin...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se pushteti gjyqësor garanton që politikanët të mos vjedhin,...

“Bilanci i 100 ditëve”, Ervin Bushati: Opozita është një adoleshente e...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në Fax News ka folur për ndryshimet që ka bërë qeveria në 100 ditë pushtet. Ashtu...

PS: Prokuroria të marrë në pyetje Lulzim Bashën

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati vijoi akuzat ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha në lidhje me pagesën e tij për lobim në SHBA...

Akuza e çuditshme e PS: Partia Demokratike dëmton shëndetin

Sekretari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, njëkohësisht anëtar në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave, Ervin Bushati ka bërë sot një deklaratë të çuditshme...

Deputeti socialist: Mua s’më lexon as gruaja për mesazhet politike

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, nuk beson se ndryshimet politike vijnë nga mediat sociale, duke theksuar se...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...