E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Erjon Brace

Etiketim: Erjon Brace

Erjon Braçe: Në garazhet e Tiranës janë sharruar kolonat

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe, në mbledhjen e sotme të qeverisë denoncoi se ka marrë shqetësime nga shumë banorë në pallate të reja për sharrimin e...

Duka-Braçes: Na jep lekët dhe stadiumit i vëmë emrin tënd

Kritika për emrin e ri të stadiumit nuk kanë pasur vetëm qytetarët, por edhe zv.Kryeministri Erjon Braçe. Fjalëve të tij u është përgjigjur ironikisht...

Zv.kryeministri irritohet me Macron: I bëjmë ne punët tuaja, madje duke...

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas dështimit të hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian dhe një pjesë të mesazhit të tij ia drejton presidentit...

Lirohen biznesmenët e urbanëve, Braçe: Të paligjshëm, kot i digjni letrat

Zv/kryeministri, Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për të liruar nga qelia administratorët e kompanive të urbanëve të Tiranës, të cilët akuzohen...

Braçe u shpall “luftë” 3 gjyqtarëve, u çon dosjet para drejtësisë

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka dërguar para drejtësisë dosjet e tre gjyqtarëve, që sipas tij, kanë shkelur ligjin. Braçe njoftoi sot se i është drejtuar ministres...

“Bërtita, por…”, Braçe zbulon bisedën me 2 investitorët e mëdhenj

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe denoncon një rast abuzimi, që ndodh pranë shtëpisë së tij. Braçe shkruan në “Isntagram” se nga dritarja e tij duket një...

Zv.kryeministri, opozitës: E keqja s’u vjen nga ne, ruhuni nga burgu

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave të fundit të selisë blu për zgjedhjet e 30 qershorit, duke theksuar se socialistët do të jenë...

Braçe humb toruan dhe i hakërrehet gazetares: Urdhrat konsumoi me shefin...

Zv. kryeministri Erion Braçe iu përgjigj interesit të gazetarëve në lidhje me çështjen e përgjimeve. Ai zhvilloi një debat të ashpër me gazetaren e Faxnews. Kjo...

Pse nuk silleni si me Saimir Tahirin? Debati i Erjon Braces...

Zv/ kryeministri Erjon Braçe është përpjekur të intimidojë gazetarët të cilët e kishin ndaluar në oborrin e Parlamentit paraditen e sotme, për të ditur...

Braçe sulmon Voltana Ademin: Do të përballet me ligjin

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka sulmuar ashpër kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi, referuar ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku një grup personash i vunë...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...