E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Erisa Xhixho

Etiketim: Erisa Xhixho

Erisa Xhixho rendit arsyet: Pse dështoi Rama në Samitin e Poznanit

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka ironizuar me kryeministrin Edi Rama, i cili sipas saj u paraqit në Samitin e Poznanit...

Erisa Xhixho: Shuplakat e OSBE/ODIHR për Edi Ramën

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho, deklaron se raporti i OSBE/ODIHR deligjitimoi procesin e Edi Ramës më 30 qershor. Në një reagim në Facebook, Xhixho...

“Skënderbeu i Spiropalit duhet ndihmuar e shpëtuar nga marrëzia”

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho, ka komentuar situatën e tensionuar politike, duke sulmuar kryeministrin Edi Rama. Xhixho shkruan në “Facebook” se Shqipëria sot është...

Nënkryetarja e LSI-së: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me...

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh...

Xhixho: Diktatura e Rilindjes duhet bojkotuar masivisht më 30 qershor

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, përmes një postimi në facebook, thotë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor, konfirmon se situata është pasoja e keqimplementimit dhe...

Xhixho: Rama krijoi përçajen, protesta kudo kundër votimeve moniste

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Çdo miting elektoral apo organizim i procesit zgjedhor nga ana e KQZ-së, është i paligjshën...

Përgjimet, Xhixho: Qeveria ende arrogante, njeh bandat jo ligjin

Përmes një postimi në facebook, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, thotë se nëse përgjimet do të kishin dalë në një vend tjetër, do kishin...

Përgjimet e “Bild”, Xhixho: Rama të japë dorëheqjen dhe të përballet...

Nga Erisa Xhixho - (Nënkryetare e LSI) Audiopërgjimet e gazetes prestigjoze gjermene “Bild” tregojnë edhe një herë se nga kush qeverisemi, nga krimi i organizuar...

Erisa Xhixho: Zgjedhjet moniste çojnë Shqipërinë në Strasburg

Nën kryetarja e LSI Erisa Xhixho shprehet se anullimi i zgjedhjeve të 30 Qershorit i hap vendit mundësi për një klimë të re, me...

Xhixho: Së shpejti, përgjime shumë të rënda për vjedhjen e zgjedhjeve

Nën kryetarja e LSI, Erisa Xhixho shprehet se anulimi i zgjedhjeve të 30 Qershorit i hap vendit mundësi për një klimë të re, me...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën!

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...