E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Erinda Ballanca

Etiketim: Erinda Ballanca

Avokatja e Popullit: Anëtarët e Kushtetueses jo nga magjistratura, në kundërshtim...

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca e ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se anëtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk janë me shkollën...

E quajti “pjeshkëz”, Avokatja e Popullit i kthehet nënkryetarit të Kuvendit

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ka reaguar për herë të parë në një dalje televizive pas etiketimeve fyese dhe seksiste të përdorura kundrejt saj...

94 mijë banesa me vlerë 4.7 miliardë euro rrezikojnë prishjen

Mbi 94 mijë objekte pa leje në të gjithë vendin janë përjashtuar nga legalizimi. Prishja e dhunshme e banesave informale në Tiranë nga zhvillimi...

U plagos sot, Avokatja e Popullit tregon biseden me policen

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca ka vizituar efektiven  e policisë, Ina Nuka  e cila ndodhet në  Spitalin e Traumës. Efektivja e policisë i ka rrëfyer...

Unaza e Re, Avokatja e Popullit -Veliajt: Mos fillo punimet pa...

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca, në deklaratën e bërë publike sot për nisjen e hetimeve lidhur me situatën e krijuar nga zgjerimi i Unazës...

Ballanca: Kemi adresuar 188 rekomandime, janë zbatuar 85

Në analizën vjetore të Avokatit të Populli, kreu i këtij institucioni Erinda Ballanca, thotë se nga 188 rekomandime drejtuar institucioneve të shtetit, vetëm 85...

Avokatja e Popullit mbron Altina Xhoxhaj: Një ndër gjyqtaret më korrekte

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca e cila ishte e pranishme në seancën dëgjimore me gjyqtaren Altina Xhoxhaj tha se ajo është një ndër gjyqtaret...

Avokatja e Popullit: Altina Xhoxhaj një ndër gjyqtaret më korrekte

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca e cila ishte e pranishme në seancën dëgjimore me gjyqtaren Altina Xhoxhaj tha se ajo është një ndër gjyqtaret...

Referendum lokal për Teatrin

Ndërsa vijon debati mes trupës së artistëve dhe ministres Kumbaro për Teatrin Kombëtar, një përfaqësi e artistëve u takua me Avokaten e Popullit Erinda...

Mbrojti të drejtat e njeriut në Strasburg, PS shpall “armike të...

Dy ditë më parë Gjykata e Strasburgut rrëzoi qeverinë "Rama" për çështjen e pallatit të shkatërruar në Vlorë. Strasburgu vendosi në mënyrë unanime që...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...