E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Ergys Mërtiri

Etiketim: Ergys Mërtiri

Mërtiri: Krimi është i lidhur në sallën e Kuvendit

Sociologu Ergys Mërtiri, thekson se krimi në Shqipëri nuk është ordiner por i lidhur me politikën dhe bizneset. Ai shtoi se krimi gjendet në...

Ambasadoruci!

Nga Ergys Mërtiri Europa Nostra, një institucion europian që mbron trashëgiminë kulturore, është shprehur qartë dhe prerë kundër shembjes së Teatrit, ndërsa një ambasadoruc si...

Tre krime në një ditë. “Mirë se erdhe Enver Djali”!

Nga Ergys Mërtiri -Tre krime brenda një dite, tregojnë se në ç'batak po rrëshqet vendi. 1. Parlamenti dërgon për miratim, një ligj kundër opozitës, që...

“Do të ketë marrëveshje me patjetër”, Mërtiri: Cilat janë kushtet dhe...

“Pushteti vendoset nga raporti i forcave, tripolariteti është një mënyrë për të fshehur polaritetin. Ky (Rama() po përpiqet t’i shndërrojë partitë në grimca, është...

Ramën nuk e mbajnë në pushtet larot, por “të paanshmit”

Nga Ergys Mërtiri - Hollë-hollë, mendoj se nuk janë as larot e pushtetit, që e mbajnë të keqen në këmbë. Më shumë se ata, problemi...

Nga shtet policor po kthehemi në shtet ushtarak

Nga Ergys Mërtiri - Nga shtet policor po kthehemi ne shtet ushtarak. Duke qene se policise se Bablokut nuk i mjafton gazi i Llesh Kimikut per...

Faktet le të lehin, Rama shkon përpara!

Nga Ergys Mërtiri “Nëse faktet janë kundër meje, mjerë për faktet.” Kjo thënie i është atribuar Hegelit, ndonëse nuk ka ndonjë të dhënë të saktë...

Dekreti zbuloi urrejtjen e Ramës për Kushtetutë e ligj

Nga Egys Mërtiri Sido që t’i shkojë filli krizës në Shqipëri, dekreti i Metës për anulimin e datës së zgjedhjeve arriti një gjë të rëndësishme. Ai...

Rama, si shahist i Pallatit të Pionierit

Nga Ergys Mërtiri - Unë jam gjithmonë tre lëvizje para, - tha, i mbushur me vetëkënaqësi prej shahisti, nga ata të Pallatit të Pionierit. Dhe...

KQZ del mbi Presidentin? Këta janë kafshë që s’njohin shtetin

Nga Ergys Mërtiri - E nisen qeverisjen duke futur ne burg fukarenjte qe nuk paguajne dritat me idene se po bejme shtet, dhe po e...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com