Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: Erdogan

Inagurohet me emrin e presidentit Erdogan stadiumi, aktivistja godet me vargjet...

Në Komunën e Gostivarit me një ceremoni solemne u bë hapja e stadiumit me emrin e presidentit të Turqisë “Recep Tayyip Erdogan”. Ministri i qeverisë...

SHBA paralajmëroi sanksione, Erdogan: Nuk e konsideroj situatën si krizë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është shprehur optimist për marrëdhëniet mes vendit të tij dhe SHBA duke thënë se mospajtimet në lidhje me...

Erdoğan: Nëse SHBA refuzon shitjen e sistemit F-35, shohim opsione të...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se nëse SHBA refuzon shitjen e avionëve luftarakë F-35, atëherë Turqia do t’u kthehet opsioneve tjera. “Ju...

Rama në drekë me Erdogan, Shehu: Gjatë krizave vrapon në Lindje

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas shfaqjes së kryeministrit Edi Rama në një drekë me presidentin turk. Në një postim në “Facebook”, Shehu...

Erdogan nxit polemika: Universitetet të praktikojnë ndarjen e gjinive

Presidenti turk, Erdogan duket se ka zbuluar në Japoni një model që e mendon të vlefshëm edhe për Turqinë: Universitetet me ndarje gjinore. Një...

Erdogan mesazh ngushëllimi për ish-presidentin e Egjiptit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka dhënë një mesazh ngushëllimi për ish-presidentin e parë të Egjiptit të zgjedhur në rrugë demokratike, Mohamed Morsi,...

Erdogan: Sistemi raketor rus S-400 do arrijë në Turqi në korrik

Turqia do të pranojë sistemin raketor të mbrojtjes S-400 nga Rusia në fillim të muajit korrikut, ka bërë të ditur presidenti Recep Tayyip Erdogan...

Erdogan: Nuk ka kthim prapa nga sistemi raketor rus S-400

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vendi i tij nuk do të anulojë marrëveshjen me Rusinë për blerjen e sistemit raketor rus,...

Sistemi i mbrojtjes raketore, Erdogan telefonatë me Trump

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump.  Shefi i Zyrës së Komunikimeve i Presidencës së...

Presidenti Meta takim të veçantë me Erdogan: Rritje e bashkëpunimit ekonomik

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është pritur në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Është vetë Kreu i Shtetit,...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas 80 viteve!

Nga Ylli Dylgjeri Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas... 80 viteve! Pas një debatit institucional Kryeministri-FSHF, e më...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com