E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Enver Robelli

Etiketim: Enver Robelli

Bolton ishte shpresa e Thaçit, Vuçiç dhe Ramës

Nga Enver Robelli - Kush nuk vringëllon revolen, në sytë e John Boltonit është vetëm një «pëllumb». Me këso shpezësh nuk bëhet politikë, është i...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të dy të entuziazmuar nga ideja e kryetarit...

Si iu bashkuan Edi Rama dhe Hashim Thaçi agjendës ruse në...

Nga Enver Robelli- Si iu bashkuan Edi Rama dhe Hashim Thaçi agjendës ruse në Ballkan? Disa shpjegime të Sonja Biserkos, aktiviste shumëvjeçare për të drejtat...

Vetëm 18 orë pas skandalit, zv/kancelari përjashtohet nga qeveria e Austrisë

Kancelari austriak Sebastian Kurz i ka dhënë fund bashkëpunimit me politikanin popullist Heinz-Christian Strache pas publikimit të një materiali komprometues. Strache tha para mediave...

Dëmi i madh që ju bë Kosovës nga një foto false

Nga Enver Robelli - Kjo zonja jofisnike e pranoi se u shfaq në Kuvendin e Republikës së Kosovës dhe e terrorizoi opinionin me një fotografi...

Ai i quan shqiptarët banditë, ti i thua mik

Mbi paraqitjen e Edi Ramës në televizionin “Pink”, kryeredaktor i të cilit është Aleksandar Vuçiç Nga Enver Robelli - Aleksandër Vuçiç ka mendim të qartë për...

Engjëlli i rremë në Emerald, habi, neveri dhe humor i zi

Nga Enver Robelli Kameramanët e fotografët vazhdojnë punën e tyre. Pastaj në hotel marshon Loredana Zefi, reperja nga Emmenbrücke afër Luzernit në Zvicër. Ajo është...

Një ditë në Berlin…

Nga Enver Robelli - Presidenti i Kosovës sot gjatë gjithë ditës ka brohoritur nëpër Berlin me nervozë: pa Amerikën nuk ka zgjidhje të ngatërresës mes...

Një shans edhe për ata që shkuan në Siri e Irak,...

Nga Enver Robelli. Autoritetet e Kosovës kanë lejuar kthimin në atdhe të mbi 100 shtetasve. Mes tyre ka kriminelë, por edhe viktima. Gjyqësia, policia dhe...

Deutsche Welle dhe korrespondentët gjermanë të luftës së Kosovës

Gazeta gjermane «Frankfurter Allgemeine Zeitung» kritikon një shkrim tendencioz të redaksisë serbe të Deutsche Welles. Nga Enver Robelli Në prag të 20-vjetorit të fillimit të bombardimeve...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com