Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Ministri Hoxhaj takon Sekretarin Tillerson në Washington

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj e ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson gjatë punimeve të takimit vjetor të Ministrave të...

Së shpejti lajme të mira për njohjen e pavarësisë së Kosovës

New York, 18 mars 2017 – Në ditën e dytë të qëndrimit në New York, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës,...

Hoxhaj: Kosova faktor stabiliteti në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim, sot, një delegacion zyrtarësh të lartë nga Republika Arabe...

Enver Hoxhaj: I qëndroj deklaratave për rolin e Ramës në rajon

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë të gjatë për emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, ka rrëfyer...

Hoxhaj viziton Singaporin: Nga njohja drejt bashkëpunimit ekonomik

Singapor, 23 janar 2017 - Dy muaj pas njohjes nga Singapori, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka qëndruar për vizitë...

Ministri Hoxhaj, letër 49 ministrave të Jashtëm

Dy ditë pas provokimit me trenin “rus”, më 16 janar ministri Hoxhaj ua ka nisur një letër 49 homologëve të tij, duke ua bërë...

Hoxhaj: Serbia synon të krijojë hendek mes Kosovës e Francës

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, akuzon Serbinë se po keqpërdor interpolin dhe se synon të krijojë hendek mes Kosovës dhe Francës. Gjatë seancës së jashtëzakonshme,...

Shpërthen kreu i diplomacisë kosovare, Hoxhaj në Varshavë e krahason Daçiçin...

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj është treguar majft i ashpër ndaj homologut të tij serb Ivica Daçiç gjatë një takimi të ministrave...

Hoxhaj lobon për njohje

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ministren e Jashtme të Madagaskarit, Beatrice Atalla, në kuadër të...

Pa njohjen e Kosovës nga Serbia, Ballkani mbetet në Status Quo

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare “Globsec Tatra Summit” që po mbahet në...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com