E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Trepça dhe as resurset tjera kurrë nuk do të jenë...

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Kocijancic në lidhje me futjen e Trepçës në bisedimet me Serbinë. Hoxhaj...

Hoxhaj: Mbështetja e Rusisë ndaj Serbisë, ndikon keq në rajon

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq për mbështejen pa kushte të Rusisë ndaj shtetit...

Nuk dinte të bënte Shqiponjën, Enver Hoxhaj reagon pasi u bë...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili ditë më parë u bë hit në media për shkak se e bëri shqiponjën më ndryshe se të gjithë...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Presidenti Meta: Të rritet bashkëpunimi me Kosovën

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zëvendës Kryeministrin e Kosovës, Enver Hoxhaj. Në një foto të postuar në Facebook nga takimi, kreu  i...

Ruçi: Parlamenti shqiptar, mbështetje të plotë për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, priti sot Enver Hoxhaj, Zëvëndëskryeministër dhe Ministër i Integrimit i Kosovës. Gjatë takimit u diskutua mbi...

Zëvendëskryeministri i Kosovës ftesë nga Beogradi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë ftesë për pjesëmarrje në edicionin e tetë të Forumit të Sigurisë në Begorad. Ky forum do të mbahet...

Hoxhaj: Kosova shpreson për marrëveshje me Serbinë deri në pranverë

Kosova parashikon të arrijë një marrëveshje me Serbinë, gjë që do t’u mundësonte të dyja vendeve të përparonin drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian e...

Hoxhaj: Asociacioni të formohet paralelisht me anëtarësimin tonë në OKB

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot bashkëbisedim me Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, në lidhje me bashkëpunimin rajonal,...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...