E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Enver Hoxha

Etiketim: Enver Hoxha

Kërcënimi i identiteti europian të shqiptarëve edhe pas Pavarësisë

Nga Gjet Ndoji - Përpjekjet luftarake të pushtuesve për zhdukjen massive të shqiptarëve. Pas gati 500 vitesh pushtim nga Perandoria Turke shqiptarët me shumë vështirësi...

“Ju flet Moska”: Skënderbeu dhe Enver Hoxha

Kastriot Myftaraj në emisionin e tij "Ju flet Moska" ka folur për një të përbashkët mes Skënderbeut dhe Enver Hoxhës. Ajo që i bashkon këta...

Ahmetaj flet hapur: Mandati ”Rama 3”, si Enver Hoxha

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti i PS-së, Erjuon Braçe. Ndërsa po mbante fjalën e tij Ahmetaj për...

Fotot e rralla/ 9 makinat me të cilët udhëtonte Enver Hoxha,...

Nga Leonard Veizi Në historinë njerëzore të 100 viteve të fundit, një nga kureshtitë më të mëdha ka të bëjë dhe me markat e makinave...

Peka: Në librin e tij, Pol Miliez shkruan se Mehmeti është...

Maxhun Peka, ish-ambasador në Vietnam, Francë dhe Kinë, rrëfen në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emsionin Debati në ''Channel One'', për Enver Hoxhën...

Media po ushqen nostalgjinë për komunizmin (VIDEO)

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) shprehu shqetësim mbi mënyrën si i shkruan aktualisht shtypi shqiptar dosierët mbi Sigurimin e Shtetit dhe diktaturën. Drejtuesja...

Miqësia e panjohur e Enver Hoxhës me miliarderin e biskotave, i...

Kujtimet e Enver Hoxhës janë të mbushura me urrejtje dhe fyerje ndaj dhjetëra britanikëve që luftuan në Shqipëri. Shumë prej tyre kishin rrezikuar jetën...

Fjalimi që tronditi botën, Hoxha: Dërguat në Kosovë 60 mijë ushtarë...

Në rrjetet sociale, po qarkullon një video e vjetër ku shfaqet Enver Hoxha. Në një fjalim të gjatë, ish-udhëheqësi komunist, dënon ashpër sulmet e...

Zbulohen dokumentet e CIA-s: Midis Enver Hoxhës dhe Mehmet Shehut ka...

E përditshmja “Panorama” ka publikuar sot pjesën e dytë të një dossieri, ku studiuesi i shkencave historike Beqir Skreli nxjerr disa dokumente të CIA-s,...

Berisha: Ja si Enver Hoxha ua dha Kosovën serbëve

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për RTV Dukagjinin ka komentuar situatën politike në Kosovë. Duke komentuar atë se çfarë po pretendohet sot në...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Korporata e Investimeve, Rama var në qafë çelësin e pasurisë së vendit

Nga eksperti i ekonomisë Zef Preçi Ndërsa kryeministri Edi Rama udhëtonte drejt Brukselit për çështjen e negociatave, që...

Letër nga një europian i frustruar

E fus këtë letër në një shishe dhe po e hedh në detin Adriatik. Eshtë kufiri ynë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com