E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Enver Hoxha

Etiketim: Enver Hoxha

Gazeta gjermane: Pas 30 vitesh në Shqipëri vlerësohet Enveri, jo viktimat...

Gazeta gjermane "Tagesspiegel" ka sjellë një raportazh nga Shqipëria, përpiqet të eksplorojë të shkuarën komuniste “Edhe sot, 28 vjet pas mbarimit të komunizmit, shumë anëtarë...

“Kuçedra Nexhmije, Enveri nuk ishte…”/ Për herë të parë mjeku i...

Isuf Kalo, mjeku personal i Enver Hoxhës ka publikuar librin e tij ku ka rrëfyer sekret e “Blloku”. Kalo ka sjell kujtimet e tij...

“Blloku”/ Mjeku personal i Enver Hoxhës rrëhet në një libër

Mjeku personal i diktatorit Enver Hoxha, Isuf Kalo sjell një rrëfim të rrallë të jetës së Bllokut dhe portretizimin e udhëheqësit të shqiptarëve duke...

PS propozon ndryshime në Kod Penal, Bumçi: Rama si Enver Hoxha

Ish-deputeti Aldo Bumçi i ftuar në rubkrikën “Opinion” në “News 24” foli ndër të tjera edhe për propozimet e Partisë Socialiste për ashpërsim dënimi...

“Një qeveri sekrete është ngritur në burg, do marrë drejtimin sa...

Një informacion i marrë në rrugë operative në nëntor 1984, dëshmon se të burgosurit e gjithë Shqipërisë do të koordinoheshin në një kryengritje masive,...

Enveri i çon mesazh Ramës: Edhe unë të kam zili, mbyte...

Qëndrimet e fundit të kryeministrit Edi Rama me letra publike ku fton për dialog, por thotë hapur se shpreson që “opozita të shuhet”, kanë...

Tubime për 1 Majin në Greqi, festohet me foton e Enver...

Festa e 1 Majit në Shqipëri duket të jetë një ditë e zakonshme. Megjithatë, në shtetin fqinj, në Greqi, kjo ditë është pritur me protesta...

34 vjet nga vdekja e Enver Hoxhës

Sot mbushen 34 vjet nga vdekja e Enver Hoxhës. Më 11 prill 1985, Shqipëria ishte në zi, pasi në Tiranë, vdiq Enver Hoxha, 76...

Babai yt i ka hequr kallot Enver Hoxhës! Shkëlzen Berisha çon...

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka paralajmëruar se do të padisë për shpifje këngëtaren Rezarta Shkurta, e cila është gruaja e nipit...

Jeta e agjentit më dinak të shekullit XX, Kim Philby: Pse...

Më 1 korrik të vitit 1963, qeveria britanike pranon se ish-diplomati i saj, Harold Adrian Russell “Kim” Philby, kishte vepruar si agjent sovjetik. Dezertim...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com