E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Enver Bytyçi

Etiketim: Enver Bytyçi

PDK nuk e donte dorëheqjen e Haradinajt

Kanë qenë ditë të rëndësishme këto të fundit për Republikën e Kosvës, pasi Kryeministri Ramush Haradinaj u nis për në Hagë, ku është thirrur...

“Kosova e rrezikuar nga Serbia e Madhe”, prezantohet në Ulqin

Libri i publicistit Enver Bytyçi, “Kosova e rrezikuar nga Serbia e Madhe” do të prezantohet këto ditë në Panairin e Librit në Ulqin. Libri përmban...

Bomba Zaev nuk ‘shpërtheu’ rastësisht!

Nga Enver Bytyçi - Në politikë asgjë nuk ndodh rastësisht. Njësoj si në skenat filmike e teatrale edhe në skenën politike veprojnë në harmoni...

Pse Rama duhet të respektojë vendimin e presidentit për çdekretimin e...

Nga Enver Bytyçi - Presidenti i Republikës, zoti Meta, çdekretoi datën e 30 qershorit si ditë të zghedhjeve lokale në Shqipëri. Ai e lajmëroi këtë...

Pse të protestohet kundër Vuçiç dhe Dodik, kur përgjegjës për ndarjen...

Nga Enver Bytyçi - Pasnesër mblidhen në Tiranë të gjithë protagonistët e ndarjes së Kosovës. Zyrtarisht mikpritës do të jetë presidenti i Republikës, sepse ai ka...

Pse je i dëshpëruar me Gjermaninë, gospodin Baton Haxhiu?

Nga: Enver Bytyçi Para dy ditësh eksponenti gjitholog Baton Haxhiu ka sulmuar dhe hedhë vrerë kundër Gjermanisë. Në një intervistë me TV Dukagjinin e Kosovës...

Bytyçi: Qeveria shqiptare antihumane, antidemokratike, antiliberale

Profesori dhe gazetari Enver Bytyçi i ftuar në emisionin “A Show” në “News24” drejtuar nga gazetari Adi Krasta u shpreh se qeveria shqiptare sot...

Lidhjet me rusët e serbët kalojnë nga zyra e Edi Ramës...

Nga Enver Bytyçi - Kryeministri i Shqipërisë, zoti Rama, anatemoi dje opoziten shqiptare në prezencë të homologut të tij maqedonas për gjoja lidhjen që ekzistoka...

Edi Rama taksë në Kalimash për Kosovën, por kërkon heqjen e...

Nga Enver Bytyçi Para një muaji Edi Rama u shfaq në një pritje në pallatin e ri presidencial alla Erdogan të Hashim Thaçit në Prishtinë. Ai...

Edhe përzgjedhja e ministrave ka brenda intrigën e Ramës?!

Nga Enver Bytyçi Pse Rama i përzgjodhi këta për në kabinet? Le t’i marrim me emra: 1. Erion Braçe njihet si trazavaç. Rama kuptoi se trazavaçi bënte...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com