E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Enton Abilekaj

Etiketim: Enton Abilekaj

Shpërndajnë votën në Facebook, gazetari: Shakaja e hidhur, sot mbahet referendumi...

Nga Enton Abilekaj Dita qe ndan shqiptaret, dita qe shpall betejen mes lirise dhe roberise Deri ne 06:43, 17 minuta para hapjes se kutive, 535 votues...

Përplasjet në KZAZ/Gazetari: Faji i Qeverisë, jo i Presidentit

Përplasjet për KZAZ-të në disa qytete, sipas gazetarit Enton Abilekaj nuk vijnë si pasojë e dekretit të Presidentit Ilir Meta për të zhdekretuar datën...

Zgjidhja e Ramës, dialog me derdimenët për zgjedhjet që do fitojë...

Nga Enton Abilekaj - Plani i kryetarit të maxhorancës është i qartë; të ulet me derdimenët, t’i fusë në zgjedhje ku dihet rezultati dhe të...

Çfarë e bashkon Bindjen Demokratike me Ramën

Nga Enton Abilekaj Zgjedhjet e përgjithshme janë shumë të freskëta për t’u harruar. Ato janë shkaku i kësaj krize, ato, jo vetëm e nxorën opozitën...

Dosjet e bujshme, Abilekaj: Ja pse prokurorët nxjerrin përgjimet

Gazetari Enton Abilekaj, i ftuar në emisionin "Arena" ne RTV ORA, ka folur për dosjet e bujshme 184, 339 dhe 339/1. Abilekaj ka thënë se...

10 provat e blerjes së votës

Nga Enton Abilekaj - Shkoi 10 numri i deputetëve të rinj. Ata që të mërkurën do të kalojnë mes kordonit të policisë për t’u mbrotjur...

Reklama e shpifur e Ramës në RAI

Nga Enton Abilekaj - Në përpjekjet për të shpjeguar pjesën e tretë të emisionit “Porta a Porta”, të Bruno Vespës, mund të shërbejë statusi lakonik...

Djegia e mandateve, Abilekaj: Vendimi i opozitës i drejtë, maxhoranca nuk...

Drejtori i televizionit Fax News, Enton Abilekaj i ftuar në “Natë me Xhaxhiun”, për të diskutuar mbi aktualitetin politik ku opozita vendosi që të...

Antimitingu i Ramës

Nga Enton Abilekaj - Në 2011, të nesërmen e 21 janarit tragjik, Partia Socialiste njoftoi një miting tjetër, në 28 janar. Sali Berisha, si kryeministër...

Abilekaj: Ja pse duhet t’i japim të drejtë Presidentit për rastin...

Analisti Enton Abilekaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, duke komentuar vendimin e Presidentit Meta për të mos dekretuar shkarkimin e Ditmir Bushatit,...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...