Ballina Etiketimet Entela Binjaku

Etiketim: Entela Binjaku

Rumania mbyll me sukses Presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian!

Nga Entela Binjaku - Gjatë 6 mujorit të parë të këtij viti Rumania, mbajti Presidencën e saj të parë të Këshillit të Bashkimit Evropian....

Fëmijë dhe të rinj nga Shqipëria në Rumani pjesë e ARC...

Nga Entela Binjaku - Ka nisur prej disa ditësh në Rumani raundi i dytë i kampeve verore që njihen si kampet ARC. ARC është...

Rumania prezantohet në Edicionin e dytë të “MurAL Fest”, Tiranë...

Nga Entela Binjaku -Është mbajtur në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të artit urban “MurAL Fest”. Edicioni i këtij viti titullohej “Kur...

Përkujtohet në Tiranë 105-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Rumani-Shqipëri

Nga Entela Binjaku - Është përkujtuar në Tiranë 105 vjetori i marrëdhënieve diplomatike Rumani-Shqipëri.  Me këtë rast u mbajt në sallën UNESCO të Muzeut Historik...

Costantin Chiriac në Tiranë, një vizitë, shumë vlera

Nga Entela Binjaku -  Ardhjen e tij në Tiranë e parapriu një artikull i botuar në sibiunews.net. Në datën 12 prill 2019 media lokale rumune...

Përurohet libri i Ambasadorit të Rumanisë në Tiranë

Nga Entela Binjaku -  Përurohet në Fier libri  “Duke ardhur në Shtëpi, në Evropë… nga Lindja – Mund të jetë përvoja e aderimit të Rumanisë...

Psikologja: Shoqëria bombardohet nga mëngjesi deri në darkë me kronikë të...

Psikologja Entela Binjaku në një lidhje për Ora News, duke komentuar ngjarjen makabre në Vlorë, thotë se shoqëria shqiptare bombardohet nga mëngjesi deri në...

Fshatrat e Fëmijëve Shqipëri organizojnë “Ditën e Donatorëve”

Nga Entela Binjaku - Siç është bërë edhe traditë e muajit Qershor, SOS Fshatrat e Fëmijëve Shqipëri organizojnë Ditën e Donatorëve. Në këtë ditë me...

“Dora D ’ Istria – Një vështrim femëror mbi shekullin XIX”

Nga Entela Binjaku - Është prezantuar në mesditën e së premtes libri i autores italiane Roberta Fidanzia me titull “Dora D ’ Istria- Një vështrim...

“E ëmbla Toka ime”

Nga: Entela Binjaku - Kjo ka qenë një fundjavë e ngjeshur muzikore për kryeqytetin e Shqipërisë. Dy koncerte radhazi me 24 orë në mes ndërprerje...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com