E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Enkelejd Alibeaj

Etiketim: Enkelejd Alibeaj

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Zgjidh krizën politike, ja oferta e PD

Për Enkelejd Alibeajn, zgjidhja e krizës politika kalon nga reforma zgjedhore. Ish-deputeti i PD, thotë se oferta e opozitës është efektive dhe e testuar edhe...

“Bilanc lufte”/ Alibeaj për atentatin në Durrës: Ky vend i është...

“Bilanc lufte”. Kështu e quan ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj atentatin e sotëm te mbikalimi i Shkozetit në Durrës, ku mes tre...

Burgje private në Shqipëri, Alibeaj: Rrugë e re për të vjedhur...

Ish-ministri i Drejtësisë dhe ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj mendon se vendimi i qeverisë për burgje private në Shqipëri është një rrugë e re për...

Alibeaj: Opozita mund ta marrë pushtetin edhe me forcë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, ka folur ditën e djeshme për aksionin opozitar. Sipas Alibeajt, Edi Rama ka bllokuar Shqipërinë dhe shton sot jemi...

Alibeaj: KLP totalisht e kapur politikisht

Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka hedhur akuza ndaj institucionit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora,...

Pas sulmit të Braçes, PD pyet Ramën: Pse s’e arreston prokurorin?

Pas akuzave të ashpra të zëvendëskryeministrit Erion Brace drejtuar Partisë Demokratike në lidhje me arrestimin e ish-drejtorit të Kadastrës Liridon Pula dhe sulmeve për...

Denoncimi i kryebashkiakëve, Alibeaj: Kemi edhe 7 raste!

Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e emisionit '5 Pyetjet nga Babaramo' deklaroi se Komisioni i Venecias ende nuk ka thënë fjalën...

PD: Rama rikthen në poste drejtuese policët që mbollën Shqipërinë me...

Në një deklaratë për mediat nga selia e PD, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj akuzoi Edi Ramën se ka rikthyer në polici njerëzit e...

Alibeaj: Tahiri asnjë ditë burg, sepse Rama mbron bashkëpunëtorët e tij

Partia Demokratike përmes ish-deputetit Enkelejd Alibeaj deklaron se Saimir Tahiri nuk do të bëjë asnjë ditë burg, sepse shteti i Ramës ka 2 standarde:...

Dosja “Babalja”, Alibeaj dëshmon në gjykatë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka dalë përballë Gjykatës së Tiranës ku dëshmoi në procesin gjyqësor për çështjen “Babalja”. Alibeaj deklaroi para trupës gjykuese...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...