E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Enkel Demi

Etiketim: Enkel Demi

Shokët socialistë

"Nuk të zgjodhën shoku Bruno jo se nuk bëje për atë punë. Jam i bindur që do shkëlqeje në atë pozitë politike, se i...

Me shit seks në kishë

"Në Shqipëri si pa të keq sfidohet një traditë që ka kaluar mijëra vjet. Ndaj reagimi i Kishës mund të ishte dhe më i...

Shoqëristët që mërdhijnë

"Në intervistën e fundit pamë një kryeministër nervoz që u kërlesh me Fevziun, thua se gazetari ishte votuar për të përfaqësuar opozitën dhe atë...

Sa kushton një vizë amerikane?

"Nuk është çudi që në Rrugën e Elbasanit të shfaqen ata tipat me dosje të kuqe që të ndihmojnë për të plotësuar formularin në...

Një vend për gishtin e gjejmë dot?

"Është bërë vulgu, katundi i mendimit parì, ndaj e enjtja përjetohet si një farë panairi, ku kotësia, fjalët e pakuptimta, bjerraditësit janë kthyer në...

8 marsi i legenave

"Kur Adami e ha mollën e ndalume në Kopshtin e Edenit, fajëson vetë Zotin, tek i thotë: “Gruaja që ti më vure pranë më...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Paralajmërohet shkrirja e parlamentit ilegjitim

Parlamenti duhet të ketë 140 deputetë. Mëqënëse tani nga listat nuk ka më deputetë, ndonëse të blerë...

FORUM

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...

Kufiri i çmendurisë!

NGA LUÇIANO BOÇI Si kurrë më parë në vendin tonë çmenduria, budallallëku e hajvanllëku, si vektorë të së...