E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Enkel Demi

Etiketim: Enkel Demi

Si nuk e kanë frikë Zotin?

Nga Enkel Demi Sot, është e Premtja e Madhe, ditë morti e përbotshme, sepse pikërisht gjatë Pashkës hebraike, njerëzimi vrau Zotin. Shenja e zisë mbulon...

Rama po bëhet gati të zhduk përfundimisht emrin Çameri

Nga Enkel Demi. Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët, zëri opozitar i politikës, madje edhe Bashkimi Europian, merren me...

Kryeministri turk: Greqia të jetë e kujdesshme, pasi…

  Kryeministri turk  Binali Yldrim ka kërkuar nga autoritetet e Greqisë që të qëndrojnë larg shkaktimit të tensioneve, raporton Anadolu Agency. Yldrim, para vizitës zyrtare në...

Edhe filozofët kishim mangut

Nga Enkel Demi Shqipëria është një vend qesharak, sepse ka një mangësi të rëndësishme; nuk ka elitë. Shteti i Ismail Qemalit zbuloi sheshit, pikërisht që...

Na mbaroi djathi në shtëpi

Nga Enkel Demi Kur nana tha se mbaroi djathi në shtëpi mendja më shkoi që ky lajm kaq tronditës mund të na çojë mbrapsht gjithë...

Adi Krasta dhe Kel Demi ia marrin valles në Festival

Janë ritakuar në skenën e madhe të Festivalit të 56 të këngës në RTSH. Adi Krasta nuk e ka fshehur që e ka një...

Nëse nuk i djeg mandatet, Lul Basha bëhet luledielli

Monika Kryemadhi ia doli të mbajë turmën të lidhur pas vetes, tek fliste në tubim, të përplaset me policinë, ta mbrojë dora vetë Floida...

Ed’ Topi di me i dhon’…

Nga Enkel Demi Kur binte fjala në televizion për ndonjë program apo prodhim që ishte i mirë përdornim këtë shprehje të Ed’ Topit në gegnishten e...

Vjeshta pa kthim

Nga Enkel DEMI Me bërjen publike të përgjimeve të italianëve, kemi të bëjmë me konfigurimin e dy lëvizjeve, njëra është antirevolucionare dhe kërkon rrëzimin e...

Sot, duhet pranuar që Partia Demokratike ka vdekur

Nga Enkel Demi Para nja katër vjetësh kjo lloj race u sul për t’i treguar vendin një dorë njerëzve që guxuan të thonë se Lulzim...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende...