E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

Macron pi një verë 2 000 euroshe? Fake news!

Rubrika e së përditshmes më të njohur franceze, “Le Monde”, e quajtur “Dekoduesit”, demaskoi një postim që këto ditë po bën xhiron e rrjetit. Fotoja...

Macron: Europa nuk ka qenë kurrë kaq e rrezikuar

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të Bashkimit Europian ta shfrytëzojnë votimin e tyre në zgjedhjet e Parlamentit Europian për të...

“E dashur Evropë, Brexit është një mësim për të gjithë ne”

Ne nuk mund të lejojmë që nacionalistët të shfrytëzojnë zemërimin publik. Unë dua një projekt ambicioz që lejon njerëzit të marrin kontrollin. Qytetarë të Evropës,...

”Macron fjalim 13 minuta dhe kërkoi falje. Rama foli 1 orë...

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë disa lëshime të rëndësishme pas katër javë protestash nga ''jelekët e verdhë''. Fjalimi që Macron mbajti këtë mbrëmje është...

Protestat ”rrëzojnë” qeverinë, Macron rrit pagën minimale me 100 euro

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka premtuar gjatë një fjalimi para kombit të pak çasteve më parë, një rritje të lehtë të pagave minimale dhe...

Macron dorëzohet përballë “jelekverdhëve”

Presidenti i dyshuar i Francës, Emmanuel Macron, do t'i drejtohet popullit gjatë natës së sotme mes protestave më masive të realizuara gjatë katër javëve...

Macron qëndron i vendosur pavarësisht protestave

Presidenti francez Emmanuel Macron qëndron i palëkundur në vendimin e tij pavarësisht protestave që kanë përfshirë vendin. Macron tha se nuk do të braktisë taksën...

Rriten çmimet e karburantit, Shqipëria më e shtrenjta në rajon

Presidenti francez, Emmanuel Macron gjendet para protestave për rritjen e çmimit të karburantit në Francë. Shoferët do të bllokojnë autostradat në të gjithë vendin...

Presidenti Ilir Meta takon presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Presidenti Ilir Meta është takuar sot në Paris me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. "Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh...

Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për ‘Evropën...

Emmanuel Macron priti sot në Elysse, homologun e tij amerikan Donald Trump ashtu si edhe liderë të tjerë globalë pasi nesër do të zhvillohet...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...