E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

Presidenti Meta takon Macron: Bashkëpunimi me Francën, i rëndësishëm për...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, teksa ndodhet në Paris për të marrë pjesë në Forumin për Paqen, është pritur në një takim nga presidenti...

Një kontinent në rrezik. Macron dhe e ardhmja e Europës

Europa është “në buzë të greminës”, thotë presidenti i Francës. A ka të drejtë ai? Europa e sotme ia detyron Shteteve të Bashkuara ekzistencën...

Macron: Nuk mund të poshtëronim Shqipërinë, gjysma e BE ishte kundër...

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka zbuluar sot në një intervistë për “The Economist” se kundër vendimit për hapjen e negociatave me Shqipërinë nuk ishte...

Emmanuel Macron zemëron edhe bullgarët

Bullgaria ka reaguar me ashpërsi ndaj një deklarate të presidentit francez, Emmanuel Macron për „bandat bullgare“ të shprehur në një intervistë për revistën franceze. Pas...

Macron vizitë në Maqedoninë e Veriut? Shkupi: S’kemi informacion

Duke cituar burime diplomatike, mediat shqiptare raportuan dje për një vizitë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut. Vizita...

Negociatat, Makron do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit...

Sekreti i negociatave. Gjysma e BE-së kundër Shqipërisë së Ramës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, zbuloi disa të vërteta lidhur me debatin e zhvilluar ndër vendet e BE për hapjen ose jo të negociatave...

Shehi, Ramës: Dielli ka lindur dhe kur u pushtua Shqipëria, edhe...

Presidenti francez Macron ngriti si shqetësim azilkërkuesit  shqiptarë për të justifikuar një përgjigje negative për negociat. "Si t'ua shpjegoj unë francezëve që Shqipëria është vendi...

Ringjallet ISIS?! Paralajmërimi i frikshëm i Macron: Ofensiva turke në Siri...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka ripërsëritur thirrjen e tij ndaj Turqisë, që të ndalë ofensivën ushtarake në Siri, duke paralajmëruar se kjo mund...

SIDA, Malaria dhe tuberkulozi – Investitorët dhurojnë 14 miliard dollarë për...

Investitorët ndërkombëtarë kanë premtuar 14 miliardë dollarë për të luftuar sëmundje si AIDS,  malaria dhe tuberkulozi,  në një samit të organizatës Global Fund në...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com