E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Emiljano Shullazi

Etiketim: Emiljano Shullazi

Vazhdon “telenovela” Shullazi tek Krimet e Rënda, shtyhet sërish seanca

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda shtyu sërish procesin ndaj Emiljano Shullazit dhe katër të pandehurve të tjerë, shkak është bërë mungesa e...

Dështon sërish gjyqi ndaj Shullazit në Apel, ja ç’po ndodh

Shtyhet për të disatën herë seanca në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurve të tjerë. “BalkanWeb” mëson se mos plotësimi i...

Avokati i Shullazit shtyn seancën për herë të 6-të

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda, ka shtyrë për të gjashtën herë seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij. Shkak i shtyrjes së...

Gjykimi në Apelin e Krimeve të Rënda, shtyhet seanca për Shullazin

Nis me shtyrje seanca e parë për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij, në Apelin e Krimeve të Rënda. Shkak për shtyrjen...

Grupi i Shulllazit, pas avokatëve dhe prokurorët ankimojnë vendimin

Pas avokatëve që kërkojnë pafajësi edhe grupi i Prokurorëve të Krimeve të Rënda kanë apeluar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Emiljano...

I dënuar me 14 vite burg, nuk dorëzohet Emiljano Shullazi, kërkon...

Emiljano Shullazi dhe katër miqtë e tij nuk dorëzohen për të kërkuar drejtësi dhe pafajësinë e tyre në dyert e gjykatave, duke e çuar...

PD: Dënimi ndaj Shullazit nuk është i plotë, të burgoset edhe...

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e bandës së Emiljano Shullazit, ka reaguar Partia Demokratike. Përmes një deklarate PD thotë...

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen...

Kërkohet një prokuror për Shullazin

Prokuroria e Përgjithshme nuk po gjen dot një prokuror të lexojë pretencën për Emiljano Shullazin dhe të akuzuarit e tjerë të të njëjtit proces....

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij. Sipas burimeve bëhet me dije se shkak për shtyrjen e seancës në gjykatën...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...