Ballina Etiketimet Emergjencë

Etiketim: emergjencë

Ja çfarë duhet të keni parasysh në raste emergjence

Në raste emergjence gjëja e parë që na shkon në mendje është të marrim një këshillë nga të afërmit tanë. Megjithatë ndonjëherë as kjo...

Emergjencë në Sicili, tërbohet përroi, rrezik për përmbytje

Frikë në Sciacca të Sicilisë në provincën e Agrigento për shkak të rritjes së nivelit të përroit të Cansalamones. Për shkak të shirave të shumta...

Nuk shpall emergjencë, qeveria dërgon ushqime nga Tirana në ndihmë të...

Edhe pse Prefekti dhe Bashkia e Shkodrës prej 48 orësh gjenden në një konflikt mes tyre lidhur me situatën e krijuar nga përmbytjet e...

Përmbytjet/ Rrezikohet jeta e njerëzve në Shkodër, Ademi-Prefektit: Shpall emergjencën

Ja rrëzoi në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile, por Voltana Ademi ja ka ripërsëritur me shkresë zyrtare kërkesen për gjendje të jashtëzakonshme në...

Opsioni i fshehur i iPhone-it ju shpëton jetën

Apple ka krijuar disa opsione të reja, dizajnuar për t’ju ndihmuar në situata të rrezikshme. Nëse herët e tjera i jeni gëzuar lojërave apo...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com