E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Ema Andrea

Etiketim: Ema Andrea

Eduart Grishaj: Ju zbuloj ambicien e “Gjyshes” dhe projektet e radhës...

Shfaqet sonte premiera e "Gjyshes", regjisori dhe skenaristi i njohur rrëfen për gazetën "Koha Jonë" frymëzimin që e nxiti të realizonte filmin me metrazh...

Enxhi Cuku: Eksperienca ime te “Gjyshja” dhe mesazhi që përcjell roli...

Intervistoi: Albina Gjergji Quhet Enxhi Cuku, është 23 vjeç e deri tani numëron shtatë role të suksesshme në kinematografinë tonë. Edhe pse shumë e arrirë...

Ema Andrea i kundërpërgjigjet Ramës: Kush mban përgjegjësi për rrënimin e...

Në vazhdën e postimit në profilin e tij të artistëve që duan teatër të ri (pas specifikuar nëse duan a jo shembjen e të...

Teatri, Rama vijon me citimet e artistëve: Ja sa qartë dhe...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me citimet e artistëve që, sipas tij, janë pro prishjes së godinës të Teatrit Kombëtar. Kësaj here, Rama...

Ema Andrea: Dy dashnitë, që më kanë krijuar më shumë armiqësi

Çfarë duhet të bëjë një grua për të qenë e lirë? Nuk ka asnjë formulë, veçse të kërkojë lirinë brenda vetes. Regjisorja dhe aktorja,...

Aktorja Ema Andrea mbështet studentët: Kjo nuk është më rinia e...

Në mbështetje të studentëve është edhe aktorja Ema Andrea. Në një intervistë për Ora Neës nga protesta, aktorja tha se më në fund rinia...

“Do dal t’i lyp ato para”, Ema Andrea na përloti të...

Aktorja Ema Andrea ka bërë një gjest të rrallë, që shumë pak persona të famshëm e kanë bërë. Ajo luajti në emisionin "Dilema", për të...

Ema Andrea aktorja më e mirë e Festivalit Alternativ në Podgoricë

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja më e mirë, me interpretimin e...

Ema Andrea: Arsyet pse jam për Teatër të ri, njerëzit tremben...

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, aktorja Ema Andrea tha se ajo është për ndërtimin e një Teatri të Ri dhe se dëgjesat...

“I përkasim njëri-tjetrit”, Ema Andrea: Dëshira për të thënë të vërtetën!

Figura të shquar të medias, sportit, kulturës, trupës diplomatike në Shqipëri i janë bashkuar një nisme të quajtur “I përkasim njëri-tjetrit”, e cila sjell...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com