E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Elon Musk

Etiketim: Elon Musk

Gjermania me një markë të re automjetesh elektrike – Tesla bëhet...

Kryeshefi Ekzekutiv i Teslas, Elon Musk tha se do të ndërtojë fabrikën e tij të parë europiane, si dhe një qendër inxhinierike dhe projektimi...

Formula e Elon Musk për të pikasur ata që mashtrojnë gjatë...

Duke folur në Samitin e Qeverisë Botërore në Dubai, Elon Musk tha se kjo formulë pyetjeje “shumë e rëndësishme” zbulon rolin që ka pasur...

VIDEO/Makina Tesla e parashikon një aksident para se të ndodhë

Tesla është një makinë elektrike që është future fuqishëm në tergum botëror të makinave. E dizajnuar nga Elon Musk, Tesla është po ashtu një ndër...

Truri sfida e re e Elon Musk

Elon Musk nis sfidën e tij të re. Pas paneleve diellore, makinave elektrike, raketave hapësinore dhe Hyperloop, miliarderi vizionar pas prodhimit të Tesla dhe...

Si të jeni të domosdoshëm në punë? Ja shembulli i Elon...

Në librin e saj mbi suksesin e Elon Musk, Ashlee Vance ka publikuar një ngjarje se si ai ndërpreu marrëdhëniet e punës me sekretaren...

Musk jep njoftimin: Makina plotësisht autonome vitin e ardhshëm

"Pas një viti do të kemi më shumë se 1 milion makina tërësisht autonome". Kështu pranon themeluesi Elon Musk, duke treguar për një microchip...

Musk jep njoftimin: Makina plotësisht autonome vitin e ardhshëm

"Pas një viti do të kemi më shumë se 1 milion makina tërësisht autonome". Kështu pranon themeluesi Elon Musk, duke treguar për një microchip...

SpaceX e Elon Musk kryen fluturimin e parë komercial

SpaceX ka kryer fluturimin e parë komercial të saj, me raketën e tij “Falcon” që e kreu me sukses misionin e hedhjes së një...

Elon Musk, 241 mijë km të bëra me avionin e tij...

Washington Post në një shkrim të publikuar shkruan se Ceo i Teslas Elion Musk, ka përshkuar me jetin e tij privat më shumë se...

Largohet Elon Musk – Tesla prezanton kryetaren e re!

Tesla njoftoi se Robyn Denholm ka zënë vendin e Elon Musk si kryetare e bordit të kompanisë. “Ajo gjithashtu do të lërë rolin e saj...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...