Ballina Etiketimet Elisabeta Imeraj

Etiketim: Elisabeta Imeraj

Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në...

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të...

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë me forcë dhe arrestojë kreun e PD-së,...

Imeraj: SPAK do të përmirësojë goditjen e krimit dhe korrupsionit

Drejtuesja e prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj tha sot se reforma në sistemin e drejtësisë dhe ngritja e strukturave të posaçme antikorrupsion SPAK janë...

Kryeprokurorja e Tiranës: SPAK do të përmirësojë goditjen e krimit dhe...

Drejtuesja e prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj tha sot se reforma në sistemin e drejtësisë dhe ngritja e strukturave të posaçme antikorrupsion SPAK janë...

Elisabeta Imeraj dhe dosjet e bujshme që ka hetuar

Elisabeta Imeraj është komanduar në krye të Prokurorisë së Tiranës nga kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku pas shkarkimit të Dritan Rreshkaj nga Komisioni i...

Shullazi dëshmon vetë në gjyq: Pas kontratës, Beqja më ka puthur...

Emiljano Shullazi ka dëshmuar ditën e djeshme para Gjykatës së Krimeve të Rënda duke treguar versionin e tij për njohjen me biznesmenin Ylvi Beqja...

Produktet e universitetit të Tiranës dhe partia

Nga Ilir Levonja  Ajo që të bën përshtypje në këtë zallamahinë e çështjes Tahiri, me aktorë komisionin e mandateve, treshen e prokurorëve, Tahirin vet, publikun...

Tahiri presion prokurores Ymeraj: Unë nuk të them lavire!

Saimir Tahiri në mbledhjen e Këshillit të Rregullores, Mandateve dhe Imuniteteve ka kaluar në kundërsulm total. Ish-ministri ndër të tjera i bëri presion prokurores Elizabeta...

Cila është prokurorja e fortë, që po përballet me Tahirin dhe...

Ajo është Elisabeta Imeraj, prokurorja që  u shfaq në Komisionin e Mandateve e prerë dhe e vendosur dhe duket se kjo nuk është hera e...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...