E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Elbasani

Etiketim: Elbasani

Mediat e huaja: Elbasani është kthyer në Medelinin e Europës

Portali “New Europe”, i cili raporton zhvillimet më të fundit në Bruksel, ka shkruar sot për Shqipërinë dhe ka renditur disa prej argumenteve se...

Beni nga Elbasani rrëfen varësinë nga heroina: Dua vetëm ta lë…

Të gjithë përdoruesit e drogës e kanë tejet të vështirë për t’u shkëputur nga substancat narkotike, përpos dëmit të rëndë psikologjik dhe emocional që...

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar një sërë qarqesh, ndërsa shumë shkolla raportohen të  mbyllura...

Protestë në të gjithë Shqipërinë, 9 qytete kryesore në këmbë

Protestës së studentëve i janë bashkuar qytetarët në të gjithë qytetet më kryesore të vendit. Në 9 qytete banorët janë ngritur në këmbë duke...

Basha: Qyteti i Elbasanit kontrollohet nga bandat e Qazim Sejdinit dhe...

Opozita e bashkuar është mbledhur ditën e sotme në Elbasan. Nën drejtimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha opozita vijon të denoncojë edhe ditën e...

Industria lë në “baltë” Elbasanin – Qarku i fundit në Republikë...

Elbasani, qyteti që strehon simbolin e industrisë shqiptare, ish-metalurgjikun, paradoksalisht është qyteti më pak i industrializuar në vend, në rast se vlerësimin e bëjmë...

E kafshoi pitbulli, vdes 58-vjeçari nga Elbasani

Kafshimet e një qeni të racës pitbull i kanë shkaktuar vdekjen një 58-vjeçari nga Elbasani, Rifat Bajramit. Bajrami ka humbur jetën sot pas disa...

“Elbasani, i pajetueshëm prej ndotjes, është bërë vend eksperimentesh”

Këshilltarët e djathtë të Këshilli Bashkiak në Elbasan kanë deklaruar se Elbasani është shndërruar në një qytet të pajetueshëm për shkak të ndotjes së...

Xhafaj në policinë e Elbasanit, tregon prioritetin e 2018

Në qytetin më problematik sa i takon grupeve kriminale dhe ngjarjeve të rënda, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka shpallur nga Elbasani, prioritetin e...

Në mes të Elbasanit, ku temperaturat janë nën zero, dikush fle...

Duket qartë se një endacak është mbledhur me vjetërsira për tu mbrojtur nga të ftohtit. Nuk është rasti i parë. Mjaft endacakë të pashpresë...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...