E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet El Chapo

Etiketim: El Chapo

Gjyqi/ Dënohet me burgim të përjetshëm bosi i drogës “El Chapo”

Një gjyqtar federal në Bruklin, N.Y., ka dënuar me burgim të  përjetshmëm bosin e drogës Joaquín “El Chapo” Guzmán i cili njihet si udhëheqësi...

SHBA kërkon sekuestrimin e 12 miliardë dollarë të El Chapo

Qeveria amerikane kërkoi sot sekuestrimin e rreth 12,6 miliardë dollarëve të narkotrafikantit meksikan Joaquin Guzman “El Chapo”, që përkon me një vlerësim të të...

Gruaja e El Chapo qëndron besnike: E admiroj

Emma Coronel Aispuro u bë një fytyrë e njohur dhe e diskutueshme gjatë gjyqit të bashkëshortit të saj famëkeq,  Joaquín "El Chapo" Guzmán, në...

Dëshmia tronditëse: El Chapo i varroste armiqtë të gjallë

Lordi i drogës në Meksikë, Joaquín "El Chapo" Guzmáni i torturonte dhe i vriste vetë armiqtë e tij. Kjo ishte dëshmia më e tmerrshme e...

Nëndetësja e kokainës së El Chapos

Anëtarët e jurisë në gjyqin e “El Chapos” panë pamje nga nëndetësja e parë që ishte kapur nga Roja Bregdetare të SHBA-ve, e që...

Lordi meksikan i drogës i dha 6 mln dollarë ryshfet shefit...

Një dëshmitar i qeverisë në gjyqin e SHBA kundër lordit të drogës meksikane i njohur shkurt si El Chapo thotë se karteli i tij...

“El Chapo” del para drejtësisë nën masa të larta sigurie

Procesi i trafikantit meksikan të drogës, Joaquin “El Chapo” Guzman, i njohur për evazionet fantastike nga burgjet dhe se ka drejtuar për 25 vite...

Gjyqi ndaj El Chapo-s, ndër më të shtrenjtët në SHBA

Gjyqi ndaj Joaquin “El Chapo” Guzman filloi të hënën një Nju Jork. Ai akuzohet si kreu i kartelit më të madh dogës që për një...

“El Chapo”, në fshehtësi të plotë

Gjyqi ndaj El Chapo-s pritet të nisë të hënën në Brooklyn. Ai akuzohet për të qenin “El Chapo”, pikërisht ashtu siç e njeh e...

“E ndyrë dhe e thjeshtë”, banesa e bosit të drogës El...

E ndyrë, e shkretuar, me karrige të thjeshta plastike, divanë të dalë boje dhe korridore plot me kokainë. Po flasim për banesën ku fshihej...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com