E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Eksportet

Etiketim: eksportet

Eksportet shpëtojnë ekonominë gjermane – Rriten gjatë shtatorit, shmangin recesionin teknik

Eksportet gjermane pësuan rritjen më të madhe në thuajse dy vite gjatë shtatorit, tregojnë të dhënat më të fundit që raporton ekonomia më e...

Rriten me 20% eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës

Kosova ka rritur eksportet drejt Shqipërisë me 7% më shumë krahasuar me vitin e kaluar, ndërsa Shqipëria me 20%. Kështu u theksua sot gjatë një...

Eksportet, rënie drastike

“Në gjashtëmujorin e parë të këtij viti, eksportet e Shqipërisë ranë me 3,7%” raportoi Instituti i Statistikave. Të tre grupet kryesore të eksporteve “tekstile...

Shifrat/ Eksportet e Shqipërisë kanë rënë në 6 muaj, por jo...

Kosova është ndër të pakta vende, për të mos thënë i vetmi, me të cilat Shqipëria po vijon me ritme pozitive rritjen e shkëmbimeve...

Bien eksportet, Instat: Deficiti tregtar i këtij muaji është rritur me...

Sipas publikimit të fundit të INSTAT mbi tregtinë e jashtme të mallrave, në muajin prill të vitit 2019  eksportet e mallrave arritën vlerën 27...

Shqipëria rrit eksportet drejt Italisë, i ul drejt Greqisë! E kundërta...

Nga studimi i fundit i INSTAT, vihet re se kemi një kurbë lëvizjeje eksportesh mes Shqipërisë dhe vendeve fqinje Itali, Greqi, jo proporcionale. Eksportet...

“Kërcejnë” eksportet e Shqipërisë në Kosovë! Rritje me 1.8 miliardë lekë

Viti 2019 mund të konsiderohet një vit shumë pozitiv për tendencën e shkëmbimeve tregtare Shqipëri-Kosovë. Referuar të dhënave të tregtisë së jashtme të publikuara...

Mallrat shqiptare nuk po “i bien” më nga Kina! Eksportet, rënie...

Shkëmbimet tregtare Shqipëri –Kinë kanë pasur një luhatje të ndjeshme në dymujorin e parë të këtij viti. Sipas shifrave të INSTAT, eksporti i mallrave...

Nëntoka “financon” eksportet – Hidrokarburet, giza dhe çeliku, 220 mln euro...

Përgjatë vitit të kaluar, vendi ynë eksportoi mallra në vlerën e rreth 310 miliardë lekëve, që përkthehen në rreth 2.5 miliardë euro, nga rreth...

Tregtia e jashtme, rriten lehtë eksportet drejt Italisë – Importet në...

Gjatë muajit shtator të këtij viti rezulton se Shqipëria ka importuar 1.074 miliardë lekë më pak se në të njëjtën periudhë vitin e kaluar....

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com