E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ekspertet

Etiketim: ekspertet

“Paanshmëri dhe larg ndikimeve politike” ekspertët japin propozimet: KQZ të ketë...

Rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe administrimi i procesit zgjedhor në vend pritet të jenë disa nga çështjet që do disktohen nga ekspertët e fushës nesër...

Ekspertët e gjuhës së trupit: Miley dhe Cody po shtiren, nuk...

Prej disa javësh këngëtarja Miley Cyrus ka nisur një histori të re dashurie me shokun e saj të ngushtë Cody Simpson. Por duket se...

Rritja ekonomike dhe borxhi publik, ekspertët: Situata alarmante!

Ndërsa Ministria e Financave detyrohet që të rishikojë me ulje rritjen ekonomike vitin e ardhshëm, eksperti i ekonomisë Adrian Civici, argumenton se kjo ndodh...

Ekspertët: Ja pse filmat e frikshëm ju bëjnë mirë

Filmat horror vijnë si pjesë shoqëruese e sezonit të Halloween-it. Gjithsesi, frika është një fenomen subjektiv, ti mund të kesh frikë nga diçka që për...

Pasoja më e rëndë nga mos hapja e negociatave? Ekspertët: Çfarë...

Ekspertë të ndryshëm në Tiranë e shohin shpopullimimin e Ballkanit Perëndimor si pasojën më të rëndë nga mos hapja e negociatave. Lajm i keq, gabim...

Të rinjtë vijojnë të ikin, ekspertët: Shteti nuk po merr masa

Rrugët e Europës janë ''mbushur'' me të rinjtë nga Shqipëria që kërkojnë azil, shkollim ose punë. Plaga e shoqërisë me rininë që ikën dhe...

Skeptikë për “bumin” ekonomik – Ekspertët rendisin arsyet që rrezikojnë rritjen

Ekspertët e ekonomisë janë skeptikë në lidhje me objektivat që qeveria ka vendosur mbi rritjen ekonomike në tre vitet e ardhshme, uljen e borxhit...

S’ka punëtorë, ekspertët: Arsyeja e parë emigracioni

Shumë biznese ankohen sot se nuk gjejnë punëtorë. Përfaqësuesit e dy industrive, ''call center'' dhe ndërtim, sektorët që kanë edhe një numër të lartë...

Mashtrimi me TVSH, ekspertët: Ja si funksionon skema

Një aksion i Policisë së Shtetit, çoi në pranga 15 biznesmenë për abuzime me TVSH-në, një skemë që i kushtoi buxhetit të shtetit rreth...

Sëmundja që po bëhet vrasësi më i madh në botë, ekspertët...

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...