E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Eksperte

Etiketim: eksperte

Mëngjesi ideal për një ditë me energji

Ekspertët thonë se është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe ajo çfarë konsumoni në mëngjes transformon totalisht produktivitetin. Sipas dr. William Cole është një vakt i...

Thirrja e ekspertëve: Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2...

Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2 orë para ekraneve. Ekspertët rekomandojnë që fëmijëve nuk duhet t’u lejohet të kalojnë më tepër se një...

Alarmi i ekspertëve: Gjithnjë e më shumë antibiotikë

Një rritje dramatike e konsumit global të antibiotikëve ka bërë që ekspertët e shëndetit publik të apelojnë për strategji të reja, që do të...

Ekspertët izolojnë zonën përreth parlamentit (FOTO)

Pas shpërndarjes së protestuesve të opozitës, efektivët e policisë kanë “zbarkuar” pranë Parlamentit. Ata janë ekspertë të kriminalistikës që po rrethojnë zonën duke e...

Në mëngjes, kafe apo çaj? Ekspertët këshillojnë…

Do e anashkalonit kafen tuaj të mëngjesit për një gotë çaji jeshil? Nga frymëmarrja e gojës e freskët deri tek lëkura e pastër, ekspertët zbulojnë...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...