E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ekrem Spahiu

Etiketim: Ekrem Spahiu

Zogistët – promotorë të qëndresës dhe luftës kundër okupatorëve

 75- vjetori i tërheqjes së forcave naziste nga Shqipëria Nga Ekrem Spahiu* Po afron 75-vjetori i tërheqjes së forcave ushtarake gjermane nga Shqipëria, i cili është...

Mbreti Zog – hodhi themelet e shtetit modern shqiptar

124 vjetori i lindjes, 8 tetor 1895-2019 Nga Ekrem Spahiu* Presidenti i Republikës së Shqipërisë, me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarsisë, më 17...

1 shtator 1928 – 1 shtator 2018, 90 vjetori i Mbretërisë...

 Shpallja e Monarkisë domosdoshmëri kombëtare dhe e ligjshme Nga Ekrem Spahiu - Këtu e 90 vjet më pare, pikërisht me 1 shtator 1928, ora 09.12, Asamblea...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...